Akkreditoituneet vieraat

NimiKategoriaMaa OrganisaatioElokuva
Hannu Hellsten FI
Ismo Heinonen FI
Muhammad Heri Padli Erikoisohjelmisto ID
Ilkka Villi Kotimainen kilpailu FI -TODO
Taija Goldblatt Erikoisohjelmisto FI -HIDDEN
Kip Gauffin Tampere Film Festival FI -
Fabian Munsterhjelm Kotimainen kilpailu FI -PYYKKITUPA
Juri Nummelin Elokuva-alan festivaali FI -
Juice Huhtala Elokuvan tekijät & tuottajat FI 360FILMZ
Anna Törrönen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Ville Visti Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Roosa Vuokkola Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Valo Rinne Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Tuuni Jacobs Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Laura Torkkola Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Mikael Rutkiewicz Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Kasperi Riihimäki Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Ida-Maria Olva Kotimainen kilpailu FI Aalto UniversityMEHILÄISKESÄ
Susanna Helke Kotimainen kilpailu FI Aalto UniversityARMOTONTA MENOA - HOIVATYÖN LAULUJA
Linnea Salonen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Amanda Wiren Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Saga Kinni Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Emilia Hernesniemi Kotimainen kilpailu FI Aalto UniversityHEI HEI TORNIO
Suvi Hänninen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Siiri Selin Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Kaapo Kamu Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Iris Sid Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Iiris Sjöblad Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Reeta Annala Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Veikko Timonen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Arttu Liimatta Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Ilkka Mertsola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aalto University
Mikael Nieminen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Arman Zafari Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Yasmin Najjar Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Lyydia Mäkipää Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Satu Muurinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Mikael Ahtikari Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Iiti Yli-Harja Kotimainen kilpailu FI Aalto UniversityKAIKKI ÄITINI PUHELUT
Sonia Gram Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Jani Peltonen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Pääsky Piikkilä Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Jesse Pöllänen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Aamu Milonoff Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Eveliina Mauno Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Diana Dzurillová Media- ja taidealan opiskelija SK Aalto University
Jenni Pulli Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Antti Tuomikoski Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Janne Lähteenmäki Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Tuuli Sirkeinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Julia Matinniemi Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Kari Yli-Annala Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University
Simo Saukkola Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University - School of Arts, Design and Architecture
Ella Snellman Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University School of Arts, Design and Architecture - Department of Film, Television and Scenography
Ari Virem Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO
James Coker Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Hilla Tykkyläinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Ronja Haikka Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Marika Harjusaari Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Jasmin Gummerus Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Johanna Holvikallio Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Lotta Taarasti Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aalto University, ELO Film School Finland
Saara Toivanen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School FinlandHEI HEI TORNIO, KAIKKI ÄITINI PUHELUT, MEHILÄISKESÄ, ENSI KESÄÄ VARTEN, PERINTÖ, MANIAN LAPSET
Sebastian Granskog Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Daniels Heimsch Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Oskar Franzen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Nina Forsman Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Raija Talvio Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Nora Kuusisto Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Anniina Kaari Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Tomi Lauri Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Iida Nurminen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Annika Palojärvi Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Mimmi Nahi Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Heini Mäntylä Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Markus Mäkelä Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Marjo Airisniemi Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Ruut Mantila Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Aleksi Pulkkinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Ilona Raivio Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Josefina Rautiainen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Kirsi Reinola Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Niilopekka Anturaniemi Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Sakri Arkimies Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Patrick Boullenger Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Veera Lamminpää Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Iina Lallo Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Saarlotta Virri Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Jimi Rosling Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Samu Kuukka Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Saara Saarela Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Pietari Koskinen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Pauliina Salonen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Iida Kilpeläinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Konsta Verta Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Karoliina Kasurinen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Maija Karhula Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Nadia Farghaly Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto University, ELO Film School Finland
Mika Karhu Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland.
Arturo Delgado Pereira Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland.
Merja Väisänen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland.
Katri Manninen Erikoisohjelmisto FI Aalto Yliopisto
Saara Hakkarainen Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto Yliopisto, ELO Film School Finland
Gyöngyi Fazekas Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto yliopisto, ELO Film School Helsinki
Sameli Muurimäki Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto yliopisto, ELO Film School Helsinki
Tuisku Lehto Media- ja taidealan opiskelija FI Aalto-yliopisto
Marja-Riitta Koivumäki Erikoisohjelmisto FI Aalto-yliopisto/Käsikirjoittajien kilta
Eva-Maria Koskinen Kotimainen kilpailu FI Aamu Film CompanyKIERRE / SPIRAL
Salla Sorri Kotimainen kilpailu FI Aamu FilmsSPIRAL
Samra Sabanovic Elokuvan tekijät & tuottajat FI Academy of Moving People and Images
Elena Aleksandrova Elokuvan tekijät & tuottajat FI Academy of Moving People and Images
Erol Mintas Organisaatiot FI Academy of Moving People and Images
Andre Vicentini Elokuvan tekijät & tuottajat FI Academy of Moving People and Images (partner)
Karoliina Vanne Tapahtumat FI Actors Tampere
Salla Hämäläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aino Sound
Erna Aalto Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aito Media Oy
Kimmo Kestilä Media FI AlfaTV
Hassan Blasim Kotimainen kilpailu FI Amor FatiDOCTOR DJ
Lasse Poser Elokuvan tekijät & tuottajat FI Amor FatiDOCTOR DJ
Marilena Orfanou Generation XYZ -kilpailu GR AmygdalaAMYGDALA
Niki Ovakoglou Generation XYZ -kilpailu GR Amygdala
Timo Suomi Tapahtumat FI Anima Vitae
Leena Jääskeläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Animaatiokopla
Hämid Shajarian Elokuva-alan festivaali FI Animatricks Animation Festival
Mateusz Jarmulski Kansainvälinen kilpailu PL ANIMOONWIZYTA
Simojukka Ruippo Elokuva-alan festivaali FI Antarctis Film Festival
Ville Koskinen Kotimainen kilpailu FI Arctic UtopiasARCTIC UTOPIAS
Daniela Toma Kansainvälinen kilpailu NO ARCTIC UTOPIASARCTIC UTOPIAS
Matti Kinnunen Kotimainen kilpailu FI Arctic UtopiasARCTIC UTOPIAS
Niina Jyränen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Arctic Utopias ryARCTIC UTOPIAS
Anna-Katri Kulmala Kotimainen kilpailu FI Arctic Utopias ryARCTIC UTOPIAS
Sanna Taikina Media- ja taidealan opiskelija FI Art Academy of the Turku University of Applied Sciences sciences
Daniel Vadocky Elokuva-alan festivaali SK Art Film Fest / Negativ Film Production
Arto Halonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Art Films production Oy
Taina Laaksonen Organisaatiot FI Arts Council of Pirkanmaa
Jouni Rissanen Organisaatiot FI Arts Promotion Centre Finland
Sari Ilmola Organisaatiot FI Arts Rromotion Centre Finland, Taike
Giulia Resi Elokuva-alan festivaali IT Associazione Maremetraggio
Fransix Tenda Lomba Kansainvälinen kilpailu CD Atelier GraphouiKELASI
Adrian Sitaru Kansainvälinen kilpailu RO Atic PicturesARTA ÎNȘELĂCIUNII
René Vásquez Media- ja taidealan opiskelija FI Audiovisual Creation
Anne Puolanne Organisaatiot FI Audiovisual Producers Finland - APFI
Lotta Koivisto Tapahtumat FI Audiovisual Producers Finland - APFI
Heli Vahvanen-Mölsä Organisaatiot FI Audiovisual Producers Finland – APFI
Roosa Toivonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aurora Studios
Niki Leskinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aurora Studios
Hanna Lajunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aurora Studios
Petri Kemppinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aurora Studios
Anniina Leppänen Organisaatiot FI Aurora StudiosMEHILÄISKESÄ
Severi Koivusalo Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aurora Studios Oy
Hanna Maria Anttila Organisaatiot FI AV-arkki - The Centre for Finnish Media Art
Vesa Puhakka Organisaatiot FI AV-arkki - The Centre for Finnish Media Art
Tytti Rantanen Erikoisohjelmisto FI AV-arkki - The Centre for Finnish Media ArtRITUAALIT-näytös
Alfons Fellman Organisaatiot FI AV-arkki – The Centre for Finnish Media ArtRITUAALIT-näytös
Pentti Järvelin Erikoisohjelmisto FI Avantogarde
Ulla Simonen Organisaatiot FI AVEK
Tarmo Hotanen Elokuva-alan festivaali FI Baltic Herring Short Film Competition
Aku Hietikko Elokuvan tekijät & tuottajat FI BD Indiestrialnäyttelijä elokuvassa PESÄNLIKAAJAT
Nicolas Khabbaz Tuomaristo LB Beirut Shorts International Film Festival
Mathilde Brunet Organisaatiot BE Belgian Short Film Agency
Sam Rudykoff Generation XYZ -kilpailu CA Big Pig Production Co.CRUISE
Mark Delottinville Generation XYZ -kilpailu CA Big Pig Production Co.CRUISE
Jean Bitar Elokuvan tekijät & tuottajat FI Bitar Films Oy
Mariliis Parve Elokuva-alan festivaali EE Black Nights Film Festival
Luca Tóth Tuomaristo HU BODDAH
Adrian Barber Elokuva-alan festivaali GB Bolton International Film Festival
Alfie Barker Erikoisohjelmisto GB British Film InstituteHANGING ON
David Robinson Kansainvälinen kilpailu IE Bryan and IThe Boat
Bryan Michael Mills Kansainvälinen kilpailu GB Bryan and IThe Boat
Lotta Hanski Organisaatiot FI Business Finland
Timoteus Tuovinen Organisaatiot FI Business Tampere
Mikko Mäkelä Kotimainen kilpailu FI Bêtes SauvagesPALVELUS
Louise Bourtourault Elokuva-alan festivaali FR Ceméa - Festival International du Film d'Éducation
Erwin Fajar Satrio Erikoisohjelmisto ID Chendooll ImaginationsJAMAL
Matt Heder Generation XYZ -kilpailu US Cider Press PicturesCUB SCOUT
Matti Lahtinen Organisaatiot FI Cinema Orion
Ida Nylund Erikoisohjelmisto FI Cinemahouse Oy
Jukka Haveri Organisaatiot FI City of Tampere
Tim Redford Elokuva-alan festivaali FR Clermont-Ferrand ISFF
Zane Kalnina Generation XYZ -kilpailu US Common ArtistsPRIVATE VIEW
Theo Lindquist Generation XYZ -kilpailu US Common ArtistsPRIVATE VIEW
Emma Baruffaldi Elokuva-alan festivaali IT Concorto Film Festival
Tuukka Harala Elokuvan tekijät & tuottajat FI Cookie Jar Oy
Pekka Lehtikangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI Cooperative Lilith
Anni Rossi Organisaatiot FI Creative Europe Media Finland
Clayton Sapp Media- ja taidealan opiskelija US Creighton University
Filipa Guimarães Elokuva-alan festivaali PT Curtas Vila do Conde International Film Festival
Dave Cooper Kansainvälinen kilpailu CA Dave MotionSQUASH
Arttu Nieminen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Dead Standing Tree Films
Markus Leikola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Delicate Services Oy
Claudia Daems Organisaatiot FI Deutsches Kulturzentrum Tampere - Tampereen Saksalainen Kulttuurikeskus
Anssi Kasitonni Kansainvälinen kilpailu FI DirectorLE SABOTEUR
Sebastian Pańczyk Kansainvälinen kilpailu PL Dobro Production HouseVIVALDI STABAT MATER
Tapio Riihimäki Elokuva-alan festivaali FI DocPoint Film Events Association
Emilia Saarela Elokuva-alan festivaali FI DocPoint-elokuvatapahtumat ry
Staffan Tom Markus Södergård Kotimainen kilpailu FI DOCTOR DJDOCTOR DJ
Roos Hekkens Organisaatiot FI DocTurku
Perttu Mutka Organisaatiot FI East Finland Film Commission EFFC
Vesa Ritola Erikoisohjelmisto FI El Rio GrindEL RIO GRIND 20 YEARS
Aino Halonen Organisaatiot FI ELMA ry – Movie and Media Professionals Finland
Esa Mattila Organisaatiot FI ELO / Aalto Studios
Siiri Halko Media- ja taidealan opiskelija FI ELO Film School Aalto Yliopisto
Ville Sivonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Eloisa Productions
Markku Ylipalo Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Miia Mäkelä Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Janica Oke Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe ry
Anni Fahler Organisaatiot FI Elokuvakeskus Botnia
Antti Hämäläinen Tampere Film Festival FI Elokuvien esikatselija
Erkki Peltomaa Elokuvan tekijät & tuottajat FI Elovalkia OyRANTOJEN MIEHET
Hannu Peltomaa Erikoisohjelmisto FI Elovalkia OyRANTOJEN MIEHET - AINA ON TOIVOA
Tuula Martikainen Tampere Film Festival FI Eläkeläinen
Mohamed Achgalou Valtion tai kunnalliset edustajat MA Embassy of Kingdom of Morocco to Finland and Estonia
Irena Vedrickaite Valtion tai kunnalliset edustajat FI Embassy of Lithuania in Finland
Liana Ruokyte-Jonsson Valtion tai kunnalliset edustajat LT Embassy of Lithuania in SwedenTECNO MAMA / Competition, Mekas 1 and Mekas 2
Nugo Priano Trinugraha Organisaatiot ID Embassy of the Republic of Indonesia
Sarra Chaouani Abidi Valtion tai kunnalliset edustajat TN Embassy of TunisiaANGEL MORT
Oskari Pastila Kotimainen kilpailu FI Emerald Gate Industries OyHOCKEY DREAMS
Samuli Torssonen Tapahtumat FI Energia Produtions Oy
Laura Laaksonen Elokuva-alan festivaali FI Espoo Ciné
Vishnu Vardhani Rajan Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisMALE GAZE
Aatos Ketvel Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisGASP (THE GREATEST ARTE-CRITIQ IN SOUTHERN PUNAVUORI)
Shareef Abou Askar Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisFAUN
Abiola Washington Erikoisohjelmisto DE Euphoria BorealisVOODOO
Silvija Bumbak Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis
Olli Halonen Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis
Siiri Siltala Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisRESIDENCE
Joona Möttö Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis
Valentina Mäntylä Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisYOU CALLED FOR A PLUMBER?
Hannele Kuusisto Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis
Irini Kalaja Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis ry
Ilkka Levä Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis ry
Aino Havu Erikoisohjelmisto FI Euphoria Borealis ryIS THIS WHAT THIS IS?
Chrissie Hyde Kansainvälinen kilpailu GB Factory TalkFACTORY TALK
Odveig Klyve Kansainvälinen kilpailu NO FAKKELFILM ASVIEW
Léo Bittencourt Kansainvälinen kilpailu BR Fauna FilmesVAGALUMES
Eva Wäljas Tapahtumat FI Federation of Tampere ev. luth. Parishes
Peter Cerovsek Elokuva-alan festivaali SI FeKK Ljubljana Short Film Festival
Suman Sen Kansainvälinen kilpailu IN Fickle Formula Private LimitedTHE SILENT ECHO
Gottfried Mentor Kansainvälinen kilpailu DE Film Bilder
Roni Grén Organisaatiot FI Film Centre of Southwest Finland
Jari Manninen Organisaatiot FI Film Club Monroe
Ville Suhonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Film de Ville Oy
Jenny Luukkonen Organisaatiot SE Film i Väst
Jarkko Silén Media FI Film-o-holic.com
Jari Hallamaa Organisaatiot FI Filmipyörä
Samu Soini Elokuvan tekijät & tuottajat FI Filmloop
Terril Calder Kansainvälinen kilpailu CA FilmmakerMENEATH/THE HIDDEN ISLE OF ETHICS
Lea Soler Kansainvälinen kilpailu MX FilmmakerCORPUSCLE
Kati Kallio Kotimainen kilpailu FI FilmmakerKÄY RINNALLAIN
Kai Niinimäki Organisaatiot FI Finlayson Area
Pyry Smolander Organisaatiot FI Finnish Actors Union
Elina Myllykangas Organisaatiot FI Finnish Animation Guild
nina stenros Elokuvan tekijät & tuottajat FI Finnish Broadcasting Company
Harri Halonen Media FI Finnish Broadcasting Company
Saku Suksi Organisaatiot FI Finnish Broadcasting Company
Silja Minkkinen-Poikolainen Organisaatiot FI Finnish Cultural Foundation, Pirkanmaa region
Elizabeth Marschan Tampere Film Festival FI Finnish Documentary Guild
Susanna Haarla Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Lasse Saarinen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Tiina Kivelä Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Ulla Leisio Tuomaristo FI Finnish Film Foundation
Pirjo Harmainen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Otto Suuronen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Arttu Manninen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Kari Paljakka Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Reeta Onninen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Iris Olsson Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Kaisu Isto Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Navi Gill Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Mira Kupari Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Marjo Pipinen Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Pirjo Koskelo Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Helinä Kuusela Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Eero Tammi Organisaatiot FI Finnish Film Foundation
Siv Knudsen Tapahtumat FI Finnish Skateboarding Association
Juge Heikkilä Kotimainen kilpailu FI Finnish Society of CinematographersTODO
Dag Andersson Organisaatiot FI Finnish-Swedish Film Center
Niina Otva Organisaatiot FI Finnsih Film Foundation
Miina Alajärvi Tapahtumat FI Flatlight
Sami Sänpäkkilä Erikoisohjelmisto FI Fonal RecordsRetrospektiivi näytökset
Jesse Ekholm Elokuvan tekijät & tuottajat FI Formlös Oy
Raija Koli Organisaatiot FI Frame Contemporary Art Finland
Asko Agge Elokuvan tekijät & tuottajat FI Frankie Film & TV
Erkki Astala Organisaatiot FI free agent
Kirsi Liimatainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelance film director
Anna-Katriina Kykkänen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Anu Nybacka Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Matti Rosvall Tampere Film Festival FI Freelancer
Karoliina Gröndahl Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Sakari Suuronen Kotimainen kilpailu FI FreelancerBON VOYAGE
Samuli Ala-Lahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI FreelancerMEHILÄISKESÄ
Daniel Aguirre Montoya Kansainvälinen kilpailu SE FreelancerPINK RIDER
Johanna Tohni Kotimainen kilpailu FI Freelancer365 PÄIVÄÄ MYÖHEMMIN
Katja Niemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Miranda Pennell Kansainvälinen kilpailu GB FreelancerSTRANGE OBJECT
Juho Aittanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Sofia Georgovassili Kansainvälinen kilpailu GR FreelancerMEMOIR OF A VEERING STORM
Daniel Mayer Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Antti Mankonen Kotimainen kilpailu FI FreelancerDOCTOR DJ
Niko Tii Nurmi Sipiläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Jon-Ilmari Polviander Media FI Freelancer
Harri J. Panula Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Pekka Nummela Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Elis Lindfors Generation XYZ -kilpailu FI FreelancerSUOTERAPIA
Pauliina Talikka Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Sanna-Mari Lehtovaara Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Ilja Rautsi Tuomaristo FI Freelancer
Sok Chanrado Kansainvälinen kilpailu KH FreelancerSOMLENG REATREY (SOUND OF THE NIGHT)
Tuija Halttunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Mariko Härkönen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Juuso Oksala Kotimainen kilpailu FI FreelancerARMOTONTA MENOA – HOIVATYÖN LAULUJA, PALVELUS
Ilkka Vanne Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Samy Sidali Kansainvälinen kilpailu MA FreelancerJMAR
Kimmo Kohtamäki Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Leena Kilpeläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Marta Bogdanska Erikoisohjelmisto PL FreelancerNEXT SUNDAY
Emil Kihlström Generation XYZ -kilpailu FI FreelancerPRIMAL THERAPY / SUOTERAPIA
Harri Römpötti Media FI Freelancer
Elias Santavuori Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Reijo Kela Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Risto-Pekka Blom Kotimainen kilpailu FI FreelancerIHMISSOIHTU
Anne Savitie Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Emma Kurki Generation XYZ -kilpailu FI FreelancerSUOTERAPIA
Le Roux Fourie Kansainvälinen kilpailu ZA FreelancerPLAASHUIS
Irina Isberg Kotimainen kilpailu FI Freelancer / Pictura Films365 PÄIVÄÄ MYÖHEMMIN
Riikka Korhonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer, FIA
Jonna Salonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freenlancer
Annick Mahnert Tuomaristo ES Frontières
Thom Palmen Organisaatiot NL Full Glass Media
HMI HMI Generation XYZ -kilpailu KR Funnycon Co., Ltd.ORAL TRADITION SONG
Grace Hsia Kansainvälinen kilpailu CN Grace Hsia Film StudioSilent Storm
DANILA GULIN Kansainvälinen kilpailu RU gulinCOSMONAUTS
Mai Nakanishi Generation XYZ -kilpailu JP Hana FilmsSWALLOW
Ansku Sinisalo Elokuvan tekijät & tuottajat FI Helsinki Casting
Anna Möttölä Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival – Love & Anarchy
Maria Pirkkalainen Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival – Love & Anarchy
Anni Kekki Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival – Love & Anarchy
Jaakko Juutela Media- ja taidealan opiskelija FI Helsinki University
Kari Elovuori Organisaatiot FI Helsinki Vocational College
Jukka Talikka Organisaatiot FI Helsinki Vocational College - Audiovisual Communications Helsinki Vocational College
Tia Ståhlberg Elokuvan tekijät & tuottajat FI Helsinki-filmi Oy
Robert Niva Elokuvan tekijät & tuottajat FI HILLA Entertainment Oy
Anna Lena Spring Kansainvälinen kilpailu CH Hochschule Luzern Design & KunstSAUNA
John Badalu Erikoisohjelmisto ID Hore PicturesMAKASSAR IS A CITY FOR FOOTBALL FANS
Khozy Rizal Kansainvälinen kilpailu ID Hore PicturesMAKASSAR IS A CITY FOR FOOTBALL FANS
Lara Perren Kansainvälinen kilpailu CH HSLUSAUNA
Tomasz Popakul Kansainvälinen kilpailu PL http://www.hbo.pl/KSIĘŻYC
Mikhail Zheleznikov Kansainvälinen kilpailu RU IFF Message to ManREVISION
Adriana Dobrin Tapahtumat FI Ihme filmi
Paapi Koivisto Tapahtumat FI IhmeFilmi
Pyry Okkolin Tapahtumat FI IhmeFilmi ry
Mette Lagerstam Tapahtumat FI IhmeFilmi ry
Samuel Bashmakov Organisaatiot FI Ihmisoikeusliitto
Mika Niiniranta Media FI Ikitomu.com
Oona Saari Elokuvan tekijät & tuottajat FI Illume OySITTEN AJAT MUUTTUIVAT
Tommi Seitajoki Tapahtumat FI Impressio Films
Catarina Diehl Elokuvan tekijät & tuottajat FI Impressio Films Oy
Mariangela Pluchino Elokuvan tekijät & tuottajat FI Independent
Ketan Kuril Kansainvälinen kilpailu IN IndependentCLOUDS OF MONSOON
Adilet Karzhoev Kansainvälinen kilpailu KG Independent film directorBLACK WAGON
Lidia Afrilita Erikoisohjelmisto ID Ingatan VisualDIARY OF CATTLE
Mari Mantela Kotimainen kilpailu FI Inland Film CompanyKUINKA KÄÄNSIN RABOBESTON KYLKIASENTOON
Maria Jännes Kotimainen kilpailu FI Inland Film Company OyRABOBESTO – OR HOW I SAVED A MONSTER
Jani Kumpulainen Kotimainen kilpailu FI Inland Film Company OyKUINKA KÄÄNSIN RABOBESTON KYLKIASENTOON
Ioakim Mylonas Elokuva-alan festivaali CY International Short Film Festival of Cyprus
Liisa Holmberg Tuomaristo NO International Sámi Film Institute
Lauri-Matti Parppei Elokuvan tekijät & tuottajat FI Kaakao-filmi
Heini Luotola Tapahtumat FI Kaarikoirat
Kaisa Penttilä Kotimainen kilpailu FI Kaiho RepublicMAIHINNOUSU
Maarit Peltomaa Organisaatiot FI Kainuun ammattiopisto
Eeva Kauppinen Media FI Kaleva Media, sanomalehti Kaleva
Emilia Lehtinen Organisaatiot FI Kallion lukio, ilmaisutaidon lukio
Paavo J. Heinonen Media FI Kaltio
Mikko Kuutti Organisaatiot FI Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Nelli Kampman Organisaatiot FI Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Matti Lukkarila Organisaatiot FI Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Mervi Leino-Niemelä Organisaatiot FI Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Thomas Lunde Generation XYZ -kilpailu NO KapOowBABY BOOM
Tina Schei Generation XYZ -kilpailu NO Kapoow AsBABY BOOM
Tina Shruti Karlsen Kansainvälinen kilpailu NO Kapoow ASBABY BOOM
Martin Henriksen Ødegaarden Generation XYZ -kilpailu NO Kapoow ASBABY BOOM
Marie Kersting Elokuva-alan festivaali DE Kassel Documentary Film and Video Festival
Otto Kylmälä Organisaatiot FI KAVI
Mikko Mäkeläinen Organisaatiot FI Kavi
Timo Kinnunen Valtion tai kunnalliset edustajat FI KAVI
Jarno Virtanen Organisaatiot FI KAVI, National Audiovisual Institute
Antti Alanen Organisaatiot FI KAVI, National Audiovisual Institute / Finland
Tiina Junttila Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Sawandi groskind Elokuvan tekijät & tuottajat FI Kenno Filmi
Elena Näsänen Kotimainen kilpailu FI Kenno FilmiMYRSKY
Danai Anagnostou Kotimainen kilpailu FI Kenno Filmi OskTURBULENT WATERS
Jonna Isotalus Tapahtumat FI Keuda
Sanni Pajula Organisaatiot FI Kiasma Theatre
Miguel Barroso Media FI Kino euphoria
Elli Rintala Kotimainen kilpailu FI KinocompanyHELENA RANTA - SODAN VIIMEINEN SANA
Haidy Kancler Kotimainen kilpailu SI KinokompanySULANEITA UNELMIA
Guillaume Fournier Kansainvälinen kilpailu CA KinomadaBELLE RIVER
Yannick Nolin Kansainvälinen kilpailu CA KinomadaBELLE RIVER
Samuel Matteau Kansainvälinen kilpailu CA KINOMADABELLE RIVER
Elina Vitkala Tuomaristo FI Kirkon Mediasäätiö
Heikki Oinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KOJU FILM COMPANY
Matias Vihko Elokuvan tekijät & tuottajat FI Koju Film Company Oy
Riitta Santala-Köykkä Media FI Komeetta
Anika Salvesen Elokuva-alan festivaali NO Kortfilmfestivalen / The Norwegian Short Film Festival
Asko Ahonen Organisaatiot FI Kulttuurikummit ry
Pertti Paltila Tampere Film Festival FI Kulttuurikummit ry
Maarit Saarelainen Media FI kulttuuritoimitus.fi / The Culture Editorial
Anne Jagemann Organisaatiot DE Kurzfilm Agentur Hamburg e.V.
Sven Schwarz Elokuva-alan festivaali DE Kurzfilm Festival Hamburg
Katri Myllyniemi Organisaatiot FI Käsikirjoittajien kilta
Ninni Saajola Tapahtumat FI Käsikirjoittajien Kilta
Joona Kivirinta Tapahtumat FI Käsikirjoittajien kilta
Rori Vallinharju Media- ja taidealan opiskelija FI LAB University of Applied Sciences (Design Institute)
Kirsikka Paakkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Lapin elokuvakomissio
Sanna Panula Elokuva-alan festivaali FI Lapua Art & Film Festival
Anu Miettinen Organisaatiot FI LARU ART Association
Ipe Heinonen Organisaatiot FI LARU ART Association
Lauri Astala Kotimainen kilpailu FI Lauri AstalaSKETCH FOR THE LAST MAP
Anhar Salem Kansainvälinen kilpailu SA Le Fresnoy StudioLOVE & REVENGE
Ville Pirinen Kansainvälinen kilpailu FI Le SaboteurLE SABOTEUR
Jutta Luhtinen Kansainvälinen kilpailu FI Le SaboteurLE SABOTEUR
Ilkka Niemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Legenda Film & Tv
Bani Nasution Elokuvan tekijät & tuottajat ID LiarLiar FilmsDUA IKAN DAN SEPIRING NASI
Wulan Putri Erikoisohjelmisto ID Lini InsitutSALMIYAH
Meeri Kangasmäki Organisaatiot FI Lippu.fi
Alina Tomnikov Kotimainen kilpailu FI Lisa Richards NordicKUINKA KÄÄNSIN RABOBESTON KYLKIASENTOON
Sanna Tiirikainen Organisaatiot FI Liszt Institute - Hungarian Cultural and Scientific Centre Helsinki
Rimante Daugelaite Organisaatiot LT Lithuanian Shorts - Lithuanian Short Film Agency
Lumi Tuomi Kotimainen kilpailu FI Lumi TuomiGAZE
Santtu Salminen Generation XYZ -kilpailu FI Luodo OySUOTERAPIA (eng. PRIMAL THERAPY)
Pyry Aitamurto Generation XYZ -kilpailu FI Luodo OySUOTERAPIA
Joni Lintula Generation XYZ -kilpailu FI Luodo OySUOTERAPIA
Elisabeth Keinänen Generation XYZ -kilpailu FI Luodo OySUOTERAPIA
Ossi Kallio Generation XYZ -kilpailu FI Luodo OySUOTERAPIA
Frauke Knappke Organisaatiot DE MAGNETFILM GmbH
Punnama Raju Kalyan Elokuvan tekijät & tuottajat IN Mahalaxmi Films
Maija Ikonen Organisaatiot FI Majaoja Foundation
Ritva Tiainen Organisaatiot FI Majaoja Foundation
Kaarle Aho Elokuvan tekijät & tuottajat FI Making Movies Oy
Manna Katajisto Tapahtumat FI Manna PR
Kaisa Önlen Organisaatiot FI Mediakasvatuskeskus Metka ry
Markku Mäenpää Organisaatiot FI Merkantics
Maria Hatzakou Generation XYZ -kilpailu GR Merricat FilmAMYGDALA
Ilmari Lappalainen Organisaatiot FI Metka Centre for Media Education
Heikki Ahola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Metropolia
András Nádasi Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Kaisa Järvinen Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Sampo Saikkonen Kotimainen kilpailu FI Metropolia University of Applied SciencesNIINA JA SIMO – KOLME NÄYTÖSTÄ
Rami Koski Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Roosa Stenroos Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Venla Heiniö Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Sini Kiias Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Marko Pyykkönen Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Senni Lätti Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Elise Byman Kotimainen kilpailu FI Metropolia University of Applied SciencesISOT TISSIT
Bella Meer Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Rosa Salomaa Media- ja taidealan opiskelija FI Metropolia University of Applied Sciences
Timo Malmi Elokuva-alan festivaali FI Midnight Sun Film Festival
Mika Koskinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Mikako Illustration
Mikko Soukkala Elokuvan tekijät & tuottajat FI Mikko J. Soukkala tmi
Eila Ranta Elokuva-alan festivaali FI Mikkolan navetta
Edward Wulia Tuomaristo ID Minikino Film Week - Bali International Short Film Festival
Fransiska Prihadi Erikoisohjelmisto ID Minikino Film Week - Bali International Short Film FestivalSpecial Programme Indonesia
Per Fikse Elokuva-alan festivaali NO Minimalen Short Film Festival
Victoria Al Adjouri Valtion tai kunnalliset edustajat PS Mission of Palestine
Taïssir Al Adjouri Valtion tai kunnalliset edustajat PS Mission of Palestine
Michal Hudzikowski Kansainvälinen kilpailu PL Munk StudioVIVALDI: STABAT MATER
Aki Lehti Media FI Muropaketti.com
Elli Isokoski Kotimainen kilpailu FI MyrskyryhmäKÄY RINNALLAIN
Dian Weys Kansainvälinen kilpailu ZA N/APLAASHUIS
Lucie Rachel Kansainvälinen kilpailu GB N/AFACTORY TALK
Abdessamad El Montassir Kansainvälinen kilpailu N/AGALB'ECHAOUF
Vanja Victor Kabir Tognola Generation XYZ -kilpailu CH N/ADANZAMATTA
Gorana Jovanović Kansainvälinen kilpailu RS n/aMIR
Inari Sirola Kotimainen kilpailu FI n/aEATING IN THE DARK
Seemab Gul Kansainvälinen kilpailu PK N/a.HOW I LIKE IT
Mikko Aaltio Kotimainen kilpailu FI Naapurin runoilijapoika TmiISOT TISSIT
Inka Achté Kotimainen kilpailu FI napafilmsKULTAINEN MAA
Leena Nuorteva Kotimainen kilpailu FI napafilms oyKULTAINEN MAA
Sami Hantula Erikoisohjelmisto FI National Audiovisual Archive
Olavi Similä Organisaatiot FI National Audiovisual Institure
Outi Heiskanen Organisaatiot FI National Audiovisual Institute
Reeta Niemi Organisaatiot FI National Audiovisual Institute
Riitta Rosenberg Organisaatiot FI National Audiovisual Institute
Tommi Partanen Erikoisohjelmisto FI National Audiovisual Institute
Hanna Happo Organisaatiot FI National Audiovisual Institute / KAVI
Mervi Herranen Organisaatiot FI National Audiovisual Institute / KAVI
Jari Sedergren Organisaatiot FI National Audivisual Institute, Finland
James Berclaz-Lewis Elokuva-alan festivaali CH Neuchâtel International Fantastic Film Festival
Jirka Silander Elokuvan tekijät & tuottajat FI New Dawn
Mikko Aromaa Tuomaristo FI Night Visions
Aino Suni Elokuvan tekijät & tuottajat FI no company
Lukas Janicik Kansainvälinen kilpailu CZ No organisationMILY TATI
Tapio Salomäki Organisaatiot FI Nokian srk
Said Zagha Kansainvälinen kilpailu PS Nomadic Film HouseLOVESICK IN THE WEST BANK
Shile Liu Kansainvälinen kilpailu CN NoneCOLD WATER
Maria Stoianova Elokuva-alan festivaali DK Nordisk Panorama
Anita Reher Elokuva-alan festivaali DK Nordisk Panorama
Jarkko Kuittinen Organisaatiot FI North Karelian Film Association
Georg Grotenfelt Elokuvan tekijät & tuottajat FI Nostalgia Film Ky
Sevgi Emel Eker Kotimainen kilpailu FI Oddity Film Collective7 P.M. on a Sunday
Birgitte Weinberger Elokuva-alan festivaali DK OFF - Odense International Film Festival
Niko Alajoki Elokuvan tekijät & tuottajat FI Oh Mai Communications OyUNDER THE SUN & IS THIS WHAT THIS IS?
Petri Kyttälä Elokuvan tekijät & tuottajat FI One Man Fiesta
Pekka Ollula Elokuvan tekijät & tuottajat FI Oohlala Pictures
Maria Björklund Elokuvan tekijät & tuottajat FI Osuuskunta Animaatiokopla
Kelly Lui Organisaatiot CA Ouat Media
Mika Anttolainen Elokuva-alan festivaali FI Oulu International Children's and Youth Film Festival
Sauli Pesonen Organisaatiot FI Oulun Elokuvakeskus ry
Juhani Oivo Elokuva-alan festivaali FI Oulun musiikkivideofestivaalit ry
Evgeni Fomin Elokuvan tekijät & tuottajat FI Pada Psht
Hanna Partanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Peace Invaders
Tertta Saarikko Organisaatiot FI PHEK Cinema Association
Riku Suokas Kotimainen kilpailu FI Pictura Films365 PÄIVÄÄ MYÖHEMMIN
Timo Kivinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Pictura Films365 PÄIVÄÄ MYÖHEMMIN
Leevi Ikonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Piennarfilmi
Petri Kangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI Piennarfilmi
Janne Jankeri Elokuvan tekijät & tuottajat FI Piippu Film Sound
Miikka Poutiainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PinkAgency Productions
Rebecca Lahnalampi Organisaatiot FI Pirkanmaa Co-operative Society
Salla Lehtikangas Organisaatiot FI Pirkanmaa Film Centre
Juha Elomäki Organisaatiot FI Pirkanmaan elokuvakeskusARMOTONTA MENOA -HOIVATYÖN LAULUJA, INVISIBLE DEMONS- TUHON MERKIT
Tiina Kuusisto Organisaatiot FI Pirkanmaan festivaalit ry
Peik Erhola Tapahtumat FI Pirkanmaan Kaarikoirat Ry
Teemu Grönlund Tapahtumat FI Pirkanmaan Kaarikoirat Ry
Anna Harju Organisaatiot FI Pirkanmaan Osuuskauppa Cooperative
Laurence Boyce Elokuva-alan festivaali EE POFF Shorts (Black Nights Film Festival)
Tuuli Penttinen-Lampisuo Elokuvan tekijät & tuottajat FI Poike Productio
Joni Koivukorpi Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Matias Rogers Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Milla Grönman Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Jaakko Lavapuro Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Sami Rogers Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Niilo Rinne Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Annika Koivukorpi Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Teemu Virhiä Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Antti Setälä Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Jan Van Dyck Kansainvälinen kilpailu BE Prime Time/Bekke FilmsThe Nipple Whisperer
Sami Ylönen Tampere Film Festival FI Private person
Mari Käki Elokuvan tekijät & tuottajat FI Production company Hakala-Käki
Anna-Maija Heinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Production company PolygrafPESÄNLIKAAJAT - ERÄÄN KIRJAKOHUN ANATOMIA
Terhi Väänänen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Pyjama Films
Outi Rousu Elokuvan tekijät & tuottajat FI Pystymetsä OyKÄY RINNALLAIN
Nestori Majoinen Kotimainen kilpailu FI Pyykkitupa - lyhytelokuvaPYYKKITUPA
Siiri Häidma Elokuva-alan festivaali EE PÖFF Shorts
Rachel Maclean Generation XYZ -kilpailu GB Rachel MacleanUPSIDE MIMI ᴉƜᴉƜ UʍOP
Ben Vandendaele Organisaatiot BE Radiator IP SalesTHE NIPPLE WHISPERER
Marko Harinen Media FI Radio Helsinki
Andrew Norton Tapahtumat FI Raina Film Festival DistributionWALKS WITH ME, SPIRAL, DAD'S SNEAKERS, JUA KALI
Michael Ien Cohen Erikoisohjelmisto US Revere 8 FilmsHUMANITY STOKED
Ian B. Gibson Erikoisohjelmisto US Revere 8 FilmsHUMANITY STOKED
Haukur Björgvinsdon Generation XYZ -kilpailu IS Reykjavík Rocket ProductionsHEARTLESS
Lauma Kaudzite Tuomaristo LV RIGA IFF
Viesturs Graždanovičs Elokuva-alan festivaali LV Riga International Short Film Festival 2ANNAS
Dita Danosa Organisaatiot LV Riga International Short Film festival 2ANNAS
Mika Porkka Elokuvan tekijät & tuottajat FI RMC Light & Sound Oy
Anna-Mari Kähärä Elokuvan tekijät & tuottajat FI ROAD MOVIES OYARMOTINTA MENOA-HOIVATYÖN LAULUJA
Timo Korhonen Kotimainen kilpailu FI Road Movies OyArmotonta menoa - Hoivatyön lauluja
Hannu Käki Kotimainen kilpailu FI Roger Deakins Fan ClubMAIHINNOUSU
Gábor Benő Baranyi Erikoisohjelmisto HU Salamandra Film
Eija Niskanen Organisaatiot FI SARV The Finnish Critics' Association, Film Critics' Chapter
Urmas Jõemees Kansainvälinen kilpailu EE SATURN FILMBURIED IN EOROPE
Riina Liukkonen Organisaatiot FI Scanbox Entertainment
Saara Konttinen Organisaatiot FI School Cinema Association
Kaisa Pylkkänen Erikoisohjelmisto FI Screenwriters' Guild Finland
Anna Ruohonen Tapahtumat FI Script Tampere
Joona Louhivuori Tapahtumat FI Script Tampere
Sebastian Mulder Kansainvälinen kilpailu NL Sebastian Mulder FilmsNAYA
Juha Samola Tuomaristo FI SES
Marjo Levlin Tuomaristo FI SES (vuoden 2021 Risto Jarva-palkinnonsaaja)
Varya Yakovleva Kansainvälinen kilpailu RU Shar school studioLife is a bitch
Joanna Baranowska Elokuva-alan festivaali PL Short Waves Festival
Lorenza Tuan Organisaatiot GB ShortsTV
Janne Häkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films
Henna Välkky Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films Oy
Samuel Häkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films Oy
Jorma Lehtola Elokuva-alan festivaali FI Skabmagovat Film Festival
Matti Näränen Kotimainen kilpailu FI Smooth Cut OyHOCKEY DREAMS, HELENA RANTA - SODAN VIIMEINEN SANA, SULANEITA UNELMIA
Milja Mikkola Elokuva-alan festivaali FI Sodankylän elokuvafestivaali ry
Ari Lehtola Elokuva-alan festivaali FI Sodankylän elokuvafestivaali ry
Kai Ovaskainen Tampere Film Festival FI SOK
Johanna Tarvainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Solar Republic
Mikko Meriläinen Media FI Soundi / Pop Media
Pentti Kasurinen Organisaatiot FI Stadin ammattiopisto
Jere-Matias Koiso-Kanttila Organisaatiot FI Stadin ammattiopisto
Tuuli Vuorinen-Oras Organisaatiot FI Stadin ammattiopisto vocational college
Stephanie Boateng Elokuvan tekijät & tuottajat GB Stephanie Boateng LtdLOCKED-IN
Antti Kälkäinen Tapahtumat FI Stereo:ID Ltd Oy
Kaj Itämäki Elokuva-alan festivaali FI StoryHill Oy
Exsell Rabbani Erikoisohjelmisto ID Studio 445The Luckiest Man On Earth
Elisa af Hällström Organisaatiot FI Sunklo
Aleksi Aro-Heinilä Tapahtumat FI SUNKLO/Käsikirjoittajien kilta
Marita Nyrhinen Organisaatiot FI Suomen arvostelijan liitto ry
Chia Koskinen Tapahtumat FI Suomen elokuvaohjaajaliitto SELO ry
Oskari Sipola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Suomen Elokuvaohjaajaliitto SELO ry
Maija Kuusi Organisaatiot FI Suomen elokuvasäätiö
Panu Mikkola Organisaatiot FI Suomen Näyttelijäliitto
Suzannah Mirghani Elokuvan tekijät & tuottajat SD Suzannah Mirghani
Jing Haase Organisaatiot SE Swedish Film Institute
Teppo Airaksinen Kotimainen kilpailu FI Tack FilmsLAKANA
Pauliina Piipponen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TACK Films
Pete Riski Kotimainen kilpailu FI Tack FilmsIN DREAMS
Niv Fux Media NL Talking Shorts
Niels Putman Tuomaristo BE Talking Shorts
Ari Koivumäki Organisaatiot FI TAMK
Teppo Nuutinen Organisaatiot FI TAMK
Ilmari Huttu-Hiltunen Organisaatiot FI TAMK
Outi Söderholm Organisaatiot FI TAMK
Sohvi Sirkesalo Organisaatiot FI TAMK / Media and Arts
Yulia Pogrebnyak Media- ja taidealan opiskelija FI TAMK / Screenwriting Program
Aino Rainti Tuomaristo FI Tammerkosken lukio
Joel Huovinen Tuomaristo FI Tampere Arts-Oriented Senior Secondary School
Aaro Riponiemi Tuomaristo FI Tampere Arts-Oriented Senior Secondary School
Wäinä Järvelä Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Heidi Lakaniemi Elokuva-alan festivaali FI Tampere Film Festival
Liina Härkönen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Juhani Alanen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Aila Dündar-Järvinen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Joona Rajatie Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Jyrki Liikka Elokuva-alan festivaali FI Tampere Film Festival
Paula Kinnunen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival Fan Club
Minnakaisa Kuivalainen Organisaatiot FI Tampere Music Festivals
Esa Toivola Organisaatiot FI Tampere Parishes
Paula Pokkinen Organisaatiot FI Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Reetta Aalto Tapahtumat FI Tampere Script
Maria Muilu Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University
Mikko Kyrönviita Organisaatiot FI Tampere University
Minna Hokkanen Organisaatiot FI Tampere University
Helena Leino Tapahtumat FI Tampere University
Maia Valpuri Talvitie Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University / Media Research
Johanna Moisander Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Anna Andersson Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Emmi Tenkula Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Linus Otsamo Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Suvi Heusala Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Leena Mäkelä Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Tommi Moilanen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Arto Koskinen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Simo Ritari Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences
Kai Salonen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Marcus Lindström Media- ja taidealan opiskelija FI Tampere University of Applied Sciences / Media, Music and Art
Pertti Näränen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences, School of Business and Media
Kirsi Virtanen Tampere Film Festival FI Tampereen Film Festival
Keijo Virtanen Tampere Film Festival FI Tampereen Film Festival
Kristiina Paananen Organisaatiot FI Tampereen Kulttuurikamari Oy
Taina Myllyharju Organisaatiot FI Tampereen taidemuseo
Aapo Laakso Media FI Tampereen ylioppilaslehti Visiiri
Markus Laine Erikoisohjelmisto FI TAU
Anna Kankila Kotimainen kilpailu FI Teatteri TelakkaDOCTOR DJ
Teemu Raudaskoski Tampere Film Festival FI Teemu Raudaskoski
Marja Pihlaja Tampere Film Festival FI Tekele ProductionsPALVELUS
Tinja Ruusuvuori Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tekele Productions
Julia Elomäki Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tekele Productions
Miia Haavisto Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tekele Productions Oy ja Aalto-yliopisto
Raimo Silius Tampere Film Festival FI TFF Board
Katri Ilona Koppanen Tapahtumat FI The Camera House
Juha Rajamäki Organisaatiot FI The Church Media Foundation
Sanna Kultanen Organisaatiot FI The Finnish Documentary Guild
Anni Asikainen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Ilmari Arnkil Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Alexia Roider Elokuva-alan festivaali CY The International Short Film Festival of Cyprus
Yailin Acosta Elokuvan tekijät & tuottajat GB thequietshowNIGHTLIFE
Raoul Colvile Erikoisohjelmisto GB thequietshowTwo films: "NIGHTLIFE" (as part of Urban Scenes 2) and "TRUE LOVE STORY" (as part of What the VAFT?)
Timo Lampinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Timo Lampinen tmi
Leena Virtanen Media FI Tmi Friik
Jan-Niclas Jansson Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tmi Jan-Niclas Jansson
Theofanis Kavvadas Kotimainen kilpailu FI TMI Theofanis Vasilis Kavvadas7 P.M. ON A SUNDAY
Iikka Vehkalahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI Toinen KatseINVISIBLE DEMONS
Andrew Bachtiar Erikoisohjelmisto ID TriangleSix FilmsMOKSA (REMARKABLE JOURNEY TO THE END)
Sabina Köteleki Organisaatiot FI Tuffi Films
Victoria Godden Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tuffi Films
Eveliina Pasanen Tapahtumat FI Tuffi Films
Emilia Jokinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tuffi Films
Milja-Liina Moilanen Tapahtumat FI Tuffi Films
Vilja Savonlahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tuffi Films
Anna Jauhola Elokuva-alan festivaali FI Turku Animated Film Festival
Eija Saarinen Elokuva-alan festivaali FI Turku Animated Film Festival TAFF
Thelma Saikkonen Media- ja taidealan opiskelija FI Turku University of Applied Sciences
Marko Luukkonen Organisaatiot FI Turun AMK Taideakatemia
Ollipekka Kangas Organisaatiot FI Turun Yliopisto
Heidi Day Valtion tai kunnalliset edustajat FI U.S. Embassy Helsinki
Iida Jaakkola Valtion tai kunnalliset edustajat FI U.S. Embassy Helsinki
Ian Campbell Valtion tai kunnalliset edustajat US U.S. Embassy Helsinki
Hillaire Campbell Valtion tai kunnalliset edustajat US U.S. Embassy Helsinki
Mervi Leivo Media- ja taidealan opiskelija FI University of Lapland
Noora Kallioniemi Organisaatiot FI University of Turku
Christoffer Ode Elokuva-alan festivaali SE Uppsala Short Film Festival
Antti Kuivalainen Kotimainen kilpailu FI ValoAnttiTHEN THE TIMES, THEY CHANGED / SITTEN AJAT MUUTTUIVAT
Jari Kairamo Tapahtumat FI Valofirma The Light House Oy
Jani Lehtinen Tapahtumat FI Valofirma The Light House Oy
Jan Grnaström Tapahtumat FI Valofirma The Light House Oy
Kenichi Ugana Generation XYZ -kilpailu JP VandalismVISITORS
Tia Hassinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Vapaa taiteilija/ohjaaja, tiahassinen.com
Janne Niskala Kotimainen kilpailu FI Vaski Filmi ltdHOCKEY DREAMS
Heikki Keskinen Tampere Film Festival FI veteran
Rose Pietola Organisaatiot FI Video Art Festival Turku
Urska Djukic Kansainvälinen kilpailu SI VircBABIČINO SEKSUALNO ŽIVLJENJE
Harri Eerola Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaa Institute
Vilma Pärssinen Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Liina Mäkinen Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Roosa Luhtaniemi Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Juho Luomala Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Hilkka Palo Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Heidi Piippo Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Saija Kaasalainen Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Inkeri Vaskonen Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Joona Murto Media- ja taidealan opiskelija FI Voionmaan koulutuskeskus
Niina Virtanen Kotimainen kilpailu FI Wacky Tie FilmsIHMISSOIHTU, BON VOYAGE!
Hanna Kaihlanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Wacky Tie Films
Jussi Sandhu Kotimainen kilpailu FI Wacky Tie Films OyBON VOYAGE, IHMISSOIHTU, PALVELUS
Pasi Hakkio Elokuvan tekijät & tuottajat FI Wacky Tie Films OyIHMISSOIHTU, BON VOYAGE!
Mikaela Westerlund Organisaatiot FI Walhalla ry
Dania Bdeir Kansainvälinen kilpailu LB WarshaWARSHA
Laura Malinen Organisaatiot FI West Finland Film Commission
Joash Omondi Kansainvälinen kilpailu KE Wheelbarrow FilmsJUA KALI
Yasmin Mohamed Kansainvälinen kilpailu KE Wheelbarrow FilmsJUA KALI
Amir Sedghi Nir Kansainvälinen kilpailu IR White Short FilmCOMPANY
Ilnaz Kheirkhah Kansainvälinen kilpailu IR WhiteshortfilmCompany
Luisa Zabel Elokuvan tekijät & tuottajat FI WIFT
Oliwia Tonteri Tapahtumat FI WIFT Finland
Seidi Haarla Tapahtumat FI WIFT Finland
Maija Hirvonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI WIFT Finland
Heli Tamminen Organisaatiot FI WIFT Finland
Mimosa Willamo Elokuva-alan festivaali FI Willamomafia Oy
Eeva-Sofia Anttonen Tapahtumat FI Women in Film and Television Finland ry
Riina Ahokainen Organisaatiot FI Writers Guild of Finland
Jari Olavi Rantala Organisaatiot FI Writers Guild of Finland
Zoé Arene Generation XYZ -kilpailu BE Wrong Men NorthEN FIN DE CONTE
petja pauliina peltomaa Tapahtumat FI Yellow Film & TV
Minna Parkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI yksityinen
Minna Wallenius Elokuvan tekijät & tuottajat FI Yle
Tarja Granvik Organisaatiot FI Yle
Sari Volanen Organisaatiot FI Yle
Olli Laine Elokuvan tekijät & tuottajat FI Yle
Kati Sinisalo Tuomaristo FI Yle
Piia Nokelainen Organisaatiot FI Yle
Maana Rahikainen Media FI Yle
Harri Alanne Media FI Yle
Erkko Lyytinen Organisaatiot FI Yle
Elina Pohjola Organisaatiot FI Yle
Salla Paajanen Media FI Yle
Leena Kemppi Organisaatiot FI Yle – Finnish Broadcasting Company
Salla Pietiläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Yle – Finnish Broadcasting Company
Liisi-Maria Stoor Organisaatiot FI Yle – Finnish Broadcasting Company
Anita Kurvinen Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Minna Tiihonen Organisaatiot FI Yle, Finnish national public service broadcasting company
Aki Forsman Media FI Yleisradio
Piia Ketopaikka Media FI Yleisradio
Ritva Muikku Elokuvan tekijät & tuottajat FI Yleisradio Oy
Johannes Roviomaa Media FI Ylioppilaslehti