Yhteystiedot

Kilpailuihin liittyviä kysymyksiä?

Tampereen elokuvajuhlien henkilökunta

Tampereen elokuvajuhlat – Tampere Film Festival ry

Tullikamarin aukio 2, 33100 Tampere +358 3 223 5681

Jukka-Pekka Laakso

Festivaalijohtaja festdirector@tamperefilmfestival.fi +358 40 703 8599

Riina Mikkonen

Toiminnanjohtaja riina.mikkonen@tamperefilmfestival.fi +358 44 476 5203

Päivi Räsänen

Hallintosihteeri office@tamperefilmfestival.fi +358 3 223 5681

Mikko Sorrela

Festivaalituottaja mikko.sorrela@tamperefilmfestival.fi

Mervi Rantala

Ohjelmistokoordinaattori mervi.rantala@tamperefilmfestival.fi

Yelena Korhonen

Ohjelmistokoordinaattori yelena.korhonen@tamperefilmfestival.fi

Kati-Anne Leino

Tapahtumatuottaja kati-anne.leino@tamperefilmfestival.fi

Emilia Kiuru

Viestintäkoordinaattori emilia.kiuru@tamperefilmfestival.fi +358 41 496 4981

Susanna Koskimaa

Markkinointikoordinaattori susanna.koskimaa@tamperefilmfestival.fi

Juho Tiainen

Graafikko juho.tiainen@tamperefilmfestival.fi

Tampere film festival staff

Meille töihin, harjoitteluun tai vapaaehtoiseksi?

Tampereen elokuvajuhlat työllistää vuosittain lukuisia vapaaehtoisia, työharjoittelijoita sekä tilapäisiä työntekijöitä. Ilmoitamme vapaista työ- ja harjoittelumahdollisuuksista verkkosivuilla ja somekanavissa.

Harjoittelijahaku vuoden 2022 festivaaleille on päättynyt. Vapaaehtoishaku alkaa tammikuussa 2022.

TAMPEREEN ELOKUVAJUHLAT – TAMPERE FILM FESTIVAL RY:N HALLITUS

Aila Dündar-Järvinen (puheenjohtaja)

Herastuomari, Tampereen kaupunginvaltuuston 1. varapuheenjohtaja.

Liina Härkönen

Kääntäjä, luokittelija, Q&A-vastaava, ohjelmistokuiskaaja. Pirkanmaan elokuvakeskuksen hallituksen puheenjohtaja, Doc Lounge Tampereen klubivastaava.

Wäinä Järvelä

Yrittäjä ja muusikko.

Jukka-Pekka Laakso

Tampereen elokuvajuhlien festivaalijohtaja, Pirkanmaan elokuvakeskuksen toiminnanjohtaja.

Jyrki Liikka

Vapaa toimittaja ja käsikirjoittaja, erityisalueena huumori ja kaikki hyvät ideat, välillä myös huonot ideat.

Marja Pihlaja

Elokuva- ja televisiotuottaja, työskentelee Tekele Productionsilla.

Jani Pösö

Käsikirjoittaja ja tuottaja, It´s Alive Films Oy tuotantoyhtiön toinen omistaja.

Raimo Silius

Tampereen elokuvajuhlien perustajajäsen 1968, elokuvajuhlien hallituksen jäsen vuodesta 1983.