Yhteystiedot

Tampereen elokuvajuhlat – Tampere Film Festival ry

Tullikamarin aukio 2, 33100 Tampere office@tamperefilmfestival.fi +358 3 223 5681

Jukka-Pekka Laakso mustavalkoisessa kuvassa.

Jukka-Pekka Laakso

Festivaalijohtaja festdirector@tamperefilmfestival.fi +358 40 703 8599

Riina Mikkonen mustavalkoisessa kuvassa.

Riina Mikkonen

Toiminnanjohtaja riina.mikkonen@tamperefilmfestival.fi +358 44 476 5203

Päivi Räsänen

Hallintosihteeri office@tamperefilmfestival.fi +358 3 223 5681

Mikko Sorrela mustavalkoisessa kuvassa.

Mikko Sorrela

Festivaalituottaja mikko.sorrela@tamperefilmfestival.fi

Jenny Sjöroos

Tuotantoassistentti jenny.sjoroos@tamperefilmfestival.fi

Kati-Anne Leino mustavalkoisessa kuvassa.

Kati-Anne Leino

Tapahtumatuottaja kati-anne.leino@tamperefilmfestival.fi

Pinja Pinola

Tapahtumatuotantoharjoittelija pinja.pinola@tamperefilmfestival.fi

Mervi Rantala

Ohjelmistokoordinaattori mervi.rantala@tamperefilmfestival.fi

Lauri Tapaninen

Ohjelmistokoordinaattori lauri.tapaninen@tamperefilmfestival.fi

Emilia Kiuru mustavalkoisessa kuvassa.

Emilia Kiuru

Viestintäkoordinaattori emilia.kiuru@tamperefilmfestival.fi

Jessica Stortz mustavalkoisessa kuvassa.

Jessica Stortz

Markkinointikoordinaattori, kumppanuustuottaja jessica.stortz@tamperefilmfestival.fi +358 41 491 4211

Susanna Koskimaa

Markkinointikoordinaattori, digitaaliset sisällöt susanna.koskimaa@tamperefilmfestival.fi +358 41 491 4187

Mari Jämsén mustavalkoisessa kuvassa.

Mari Jämsén

Viestintäassistentti mari.jamsen@tamperefilmfestival.fi +358 41 491 4187

Johanna Ruben

Graafikko johanna.ruben@tamperefilmfestival.fi

Maija Juhala

Viestintäharjoittelija maija.juhala@tamperefilmfestival.fi +358 41 491 4187

Iida Sahlman mustavalkoisessa kuvassa.

Iida Sahlman

Vieraskoordinaattori iida.sahlman@tamperefilmfestival.fi +358 41 312 4402

Ilo Ruotsalainen

Vierasassistentti ilo.ruotsalainen@tamperefilmfestival.fi

Kysymykset: Kansainvälinen kilpailu

films@tamperefilmfestival.fi

Kysymykset: Kotimainen kilpailu & Generation XYZ

elokuvat@tamperefilmfestival.fi

Henkilöstökuvat: Mikko Vattulainen

Tampere film festival staff

Haluatko meille töihin?

Tampereen elokuvajuhlilla työskentelee vuosittain lukuisia vapaaehtoisia, harjoittelijoita ja kausityöntekijöitä. Tiedotamme avoimista paikoista verkkosivuillamme ja sosiaalisen median kanavissamme.

Harjoittelupaikkojen haku vuoden 2023 osalta on päättynyt. Kiitos kaikille hakijoille!  Seuraavan kerran harjoitteluhaku järjestetään syksyllä 2023.

Vapaaehtoisten haku vuoden 2023 festivaaleille on avoinna 10.2. 2023 asti.

TAMPEREEN ELOKUVAJUHLAT – TAMPERE FILM FESTIVAL RY:N HALLITUS

Aila Dündar-Järvinen (puheenjohtaja)

Herastuomari, Tampereen kaupunginvaltuuston 1. varapuheenjohtaja.

Liina Härkönen

Kääntäjä, luokittelija, Q&A-vastaava, ohjelmistokuiskaaja. Pirkanmaan elokuvakeskuksen hallituksen puheenjohtaja, Doc Lounge Tampereen klubivastaava.

Wäinä Järvelä

Yrittäjä ja muusikko.

Jukka-Pekka Laakso

Tampereen elokuvajuhlien festivaalijohtaja, Pirkanmaan elokuvakeskuksen toiminnanjohtaja.

Jyrki Liikka

Vapaa toimittaja ja käsikirjoittaja, erityisalueena huumori ja kaikki hyvät ideat, välillä myös huonot ideat.

Marja Pihlaja

Elokuva- ja televisiotuottaja, työskentelee Tekele Productionsilla.

Jani Pösö

Käsikirjoittaja ja tuottaja, It´s Alive Films Oy tuotantoyhtiön toinen omistaja.

Raimo Silius

Tampereen elokuvajuhlien perustajajäsen 1968, elokuvajuhlien hallituksen jäsen vuodesta 1983.

Sari Volanen

Tilaaja-tuottaja, lyhytelokuvat (fiktio ja dokumentti) / Yleisradio