NimiKategoriaMaa Saapumispäivä Lähtöpäivä OrganisaatioElokuva
Merja Aakko Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Ronja Aalto Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Jouko Aaltonen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Illume Ltd Agit Prop - Lauluja utopiasta
Behnam Abedi Kansainvälinen kilpailu IR TI 6.3. MA 12.3 Rainypictures Walha
Khadar Ahmed Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Sons of Lumiere Yövaras
Harri Ahokas Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. The Finnish Film Foundation
Heikki Ahola Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Metropolia University of Applied Sciences
Asko Ahonen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Kulttuurikummit ry
Samuli Ahonen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Aalto University, ELO Film School Helsinki
Teppo Airaksinen Kansainvälinen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. TACK Films OyKatto
Widya Airlangga Valtion tai kunnalliset edustajat ID KE 7.3. KE 7.3. Embassy of Indonesia
Samuli Ala-Lahti Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Niko Alajoki Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Antti Alanen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Samuli Alapuranen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Minimum ResolutionMoods of Drag me to Kempele
Siri Andersson Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Dag Andersson Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. FCSF
Alina Andriets Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Hanna Maria Anttila Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Av-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media ArtAV-arkin näytös
Iiris Anttila Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria BorealisKino Euphoria
Mika Anttolainen Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Oulu International Children's and Youth Film Festival
Kari Aronpuro Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Taike / Arts Promotion Centre Finland
Maryam Asgari Kansainvälinen kilpailu IR KE 7.3. MA 12.3 Self-employedTaghi
Koorosh Asgari Kansainvälinen kilpailu IR KE 7.3. MA 12.3 Self-employedTaghi
Anna Asplund Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. LA 10.3. Oulu International Children's and Youth Film Festival
Erkki Astala Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Yle / Finnish Proadcasting Company
Johannes Magnus Aule Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Antti Autio Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Oulu Film Centre
Ievgeniia Babenko Kansainvälinen kilpailu UA TO 8.3. MA 12.3 Kristi filmsVypusk `97
Henri Backman Valtion tai kunnalliset edustajat FI KE 7.3. SU 11.3. Tampereen kaupunki
Diego Barros Valtion tai kunnalliset edustajat BR KE 7.3. SU 11.3. Embassy of Brazil in Helsinki
Penelope Bartlett Tuomaristo US TI 6.3. SU 11.3. The Criterion Collection
Olga Bazhenova Organisaatiot RU MA 5.3. MA 12.3 FESTAGENT AGENCY RUSSIAMerry-go-round
Axel Behrens Elokuva-alan festivaali DE TO 8.3. MA 12.3 Int. Short Film Festival Hamburg
Ulrika Bengts Tapahtumat FI PE 9.3. LA 10.3. WIFT Finland ry
Ulla Bergström Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. DocPoint Helsinki Documentary Film Festival
Maria Björklund Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Animaatiokopla
Risto-Pekka Blom Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. FreelancerPysäyttäjä
Antris Bonsdorff Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. BO&BO Oy
Pauli Borodulin Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Christoph Bovermann Organisaatiot DE TO 8.3. SU 11.3. European Film Academy
Anna Brotkin Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer#sovitus
Josip Buljević Valtion tai kunnalliset edustajat HR KE 7.3. TO 8.3. Embassy of the Republic of Croatia in Finland (Helsinki)
Omri Burstyn Kansainvälinen kilpailu IL KE 7.3. SU 11.3. Goĕchala filmsThe Caregiver
Asa Butcher Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 GBTIMES Ltd.
Saara Cantell Tapahtumat FI KE 7.3. PE 9.3. 1968
Ruize Cheng Tampere Bootcamp CN TI 6.3. MA 12.3 Midsummer Media
Jacopo Chessa Organisaatiot IT TO 8.3. SU 11.3. Italian Short Film Center
Zhang Chuyi Tampere Bootcamp CN TI 6.3. MA 12.3 Midsummer Media
Nils Claersson Elokuvan tekijät & tuottajat SE TO 8.3. SU 11.3. Zigedaire Animation
Maeve Collins Valtion tai kunnalliset edustajat IE KE 7.3. PE 9.3. Embassy of Ireland
Laurent Crouzeix Elokuva-alan festivaali FR KE 7.3. SU 11.3. Clermont-Ferrand Short Film Festival
Liu Dan Tampere Bootcamp CN KE 7.3. MA 12.3 Midsummer MediaA Girl Covered
Heidi Day Valtion tai kunnalliset edustajat FI LA 10.3. SU 11.3. U.S. Embassy
Kerstin Degerman Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Creative Europe Desk / Media Finland
Stefan Djordjevic Kansainvälinen kilpailu RS KE 7.3. MA 12.3 Freelancer Kamen U Ruci
Alexei Dmitriev Elokuvan tekijät & tuottajat RU KE 7.3. MA 12.3 Freelancer
Jenni Domingo Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. The Finnish Film Foundation
Cord Dueppe Organisaatiot DE KE 7.3. SU 11.3. Interfilm Berlin Sales and DistributionPix, Arr. for a Scene
Aila Dündar-Järvinen Tampere Film Festival FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Johanna Edgren Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Saara Ekström Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. Independent artist / Film maker
Saara Elina Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer Kysyä - Tuftland (Tuff)
Julia Elomäki Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. It's Alive Films
Juha Elomäki Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Pirkanmaa Film Centre
Tiina Elovaara Valtion tai kunnalliset edustajat FI PE 9.3. SU 11.3. The Finnish Parliament
Kari Elovuori Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Helsinki Vocational College / AV-stadi
Annina Enckell Tapahtumat FI PE 9.3. LA 10.3. WIFT Finland ry
Hanna Eranka Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Per Fikse Elokuva-alan festivaali NO TO 8.3. SU 11.3. Minimalen Short Film Festival
Carita Forsgren Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Nina Forsman Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Wacky Tie Films
Edward Franklin Kansainvälinen kilpailu GB TO 8.3. LA 10.3. QuadraturinQuadraturin
Klas Fransberg Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Kinoscreen Illusion ltd
Heitor Franulovic Kansainvälinen kilpailu BR KE 7.3. MA 12.3 Meus RussosTorre
Oskar Franzen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Lars Henrik Gass Elokuva-alan festivaali DE KE 7.3. LA 10.3. International Short Film Festival Oberhausen
Jingqi Geng Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
José Henrique Goifman Tuomaristo BR MA 5.3. MA 12.3 Válvula ProductionsTranny Fag
Swati Goyal Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. LA 10.3. Balansia Films oy
Briar Grace-Smith Erikoisohjelmisto NZ TI 6.3. MA 12.3 Freelancer Waru
Veli Grano Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Filemo FilmsAVEK 30 years 1
Roni Grén Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Turku Cinema Club
Sam Groves Elokuva-alan festivaali GB PE 9.3. MA 12.3 Flatpack Film Festival
Georg Gruber Tapahtumat DE TO 8.3. LA 10.3. MAGNETFILM
Tomas Grund Elokuvan tekijät & tuottajat CZ KE 7.3. SU 11.3. Mamiwata BabyBox/ Bohemian years-tapahtuma
Heidi Grundström Tapahtumat FI KE 7.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Daniel Gräbner Elokuvan tekijät & tuottajat DE TO 8.3. SU 11.3. Daniel Gräbner FilmproduktionDas Projekt
Ulrik Gutkin Erikoisohjelmisto DK TO 8.3. SU 11.3. Copenhagen Film Company short & Doc. Inspired by Nick Cave & Tom Waits
Miska Haakana Erikoisohjelmisto FI MA 5.3. KE 7.3. MiskaMH MeTube
Annastina Haapasaari Tapahtumat FI KE 7.3. SU 11.3. Open Eyes R!
Riitta Haapiainen Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. The Finnish Film Foundation
Susanna Haarla Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Jing Haase Tapahtumat SE TO 8.3. SU 11.3. Swedish Film Institute
Libby Hakaraia Tuomaristo NZ MA 5.3. SU 11.3. Māoriland Film Festival The Lawnmower Men of Kapu, Hawaiiki, Ra'sta'ste, Ka Puta Ko Au
Kerttu Hakkarainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Pasi Hakkio Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Pohjola-filmiWheels of Freedom
Jari Hakola Elokuvan tekijät & tuottajat FI TI 6.3. MA 12.3. Future Shorts Finland
Ville Hakonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Wacky Tie Films
Kaisaleena Halinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Visual artist
Arto Halonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Art Films production Oy
Tuija Halttunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Freelancer
Jiawen Han Tampere Bootcamp CN KE 7.3. SU 11.3. Midsummer MediaBefore We Part
Suvi Hanni Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Tampere Film Agency
Käki Hannu Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. FreelancerBring your child to work
Sami Hantula Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute FinlandFinnish Film Archive
Yin Haodong Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. MidSummer Media
Niken Hardiani Valtion tai kunnalliset edustajat ID KE 7.3. KE 7.3. Indonesian Embassy
Niken Hardiani Valtion tai kunnalliset edustajat ID KE 7.3. KE 7.3. Embassy of Indonesia
Jan Harlan Tuomaristo GB TI 6.3. SU 11.3. Filmmaker
Patrick Hart Kansainvälinen kilpailu GB TO 8.3. LA 10.3. Ain't Transcending Enterprises, LTDQuadraturin
Reetta Hautamäki Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Kari Hautanen Organisaatiot FI MA 5.3. PE 9.3. University of Lapland
Jukka Haveri Valtion tai kunnalliset edustajat FI TI 6.3. SU 11.3. City of Tampere
Aino Havu Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria BorealisKino Euphoria
Kaarina Hazard Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. Freelancer
Maxim Hectors Kansainvälinen kilpailu BE PE 9.3. MA 12.3 Maxim HectorsAn Attempt
Ulla Heikkilä Kotimainen kilpailu FI LA 10.3. SU 11.3. Pohjola-filmi#sovitus
Emmi Heimonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Coop Paperhat
David Heinemann Kansainvälinen kilpailu GB TO 8.3. MA 12.3 Broken Island Films Atmink, iš molio esi
Fanny Heinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Media Producer FJH
Johannes Heiskanen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. SU 11.3. FreelancerKaraoke
Marja Helander Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. Studio Marja HelanderEatnanvuloš lottit - Maan sisällä linnut
Matti Helimo Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Hannu Hellsten Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI TO 8.3. SU 11.3. VJ Hellstone
Anna Helsted Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. Drag Queen Trouble Karaoke
Yona Widya Herani Valtion tai kunnalliset edustajat ID KE 7.3. KE 7.3. Embassy of Indonesia
Mervi Herranen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Lia Hietala Erikoisohjelmisto SE TO 8.3. SU 11.3. New Stories AB Queerscenes 1 : Theirstories
Jaana Hiltunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Ilona Hiltunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Jussi Hiltunen Tuomaristo FI TI 6.3. SU 11.3. Filmmaker
Tahvo Hirvonen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Finnish Society of Cinematographers F.S.C.
Arttu Hokkanen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Arttu Hokkanen #sovitus
Patrik Holopainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Angel Films
Hamed Hosseini Sangari Kansainvälinen kilpailu IR KE 7.3. MA 12.3 RainypicturesWalha
Tarmo Hotanen Elokuva-alan festivaali FI PE 9.3. SU 11.3. Baltic Herring Short Film Competition
Fang Hu Tampere Bootcamp CN KE 7.3. SU 11.3. Communication University of China
Huei Jen Hung Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. EKA
Ilmari Huttu-Hiltunen Tapahtumat FI KE 7.3. PE 9.3. Rakka Creative oy
Henri Huttunen Elokuva-alan festivaali FI PE 9.3. SU 11.3. Uneton48
Laura Hyppönen Kansainvälinen kilpailu GB TO 8.3. SU 11.3. Electric Blue Films (UK)Quadraturin
Outi Hyytinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. LA 10.3. Freelancer
Siiri Häidma Erikoisohjelmisto EE TO 8.3. SU 11.3. PÖFF Shorts BFM – Baltic Film, Media, Arts and Communication School
Samuel Häkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Silent Paprika Films Oy
Salla Hämäläinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Trade Union for Film and Media employees in Finland, SET ry
Liina Härkönen Tampere Film Festival FI MA 5.3. MA 12.3 Tampere Film Festival
Kasimir Högnäs Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Jan Ijäs Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. Atalante Ltd.Waste no.3 BOOM
Leevi Ikonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Lamb Films U.K.
Sofiya Ilieva Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. EAA
Sari Ilmola Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Taike / Arts Promotion Centre Finland
Toni Ilo Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Hõbe Ilus Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn UniversityMargus
Emma Ilves Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Ida Immonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3 Gutsy Animations
Milla Impola Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. Satakunnan Elävän Kuvan Keskus ry, SEKK
Meri Inki Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Mika Isomaa Tapahtumat FI TO 8.3. LA 10.3. Unity technologies
Saana Isometsä Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Auli Jaatinen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Espoo City Cultural Services Department
Kerttu Jaatinen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. MA 12.3 Noita Digital Kino Euphoria
Tarun Jain Kansainvälinen kilpailu IN TI 6.3. MA 12.3 N.AAmma Meri
Jesse Jalonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Janne Jankeri Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Piippu Film SoundJanne Jankeri
Jan-Niclas Jansson Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Tmi Jan-Niclas Jansson
Marton Jelinko Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Outline Studios / Donkey Hotel
Lancy Jia Organisaatiot FI MA 5.3. LA 10.3. GBTIMES Ltd.
Runbei Jin Tampere Bootcamp CN MA 5.3. SU 11.3. Midsummer Media
Chuan Jin Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer MediaThe Bride
Anna Maria Joakimsdottir-Hutri Erikoisohjelmisto FI TI 6.3. SU 11.3. Tottemo ProductionDance 1 : Loikka
Sirpa Joenniemi Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. Taike / Arts Promotion Centre Finland
Michael Jonathan Erikoisohjelmisto NZ TI 6.3. MA 12.3 Haka Boy FIlms MĀORILAND 1: The past is always with us
Alvari Juhola Tapahtumat FI PE 9.3. SU 11.3. Metropolia University of Applied Sciences
Iiris Juutilainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Martin Jäger Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. PE 9.3. Euphoria Borealis & PudingFilmKino Euphoria
Eeva Jäntti Tapahtumat FI PE 9.3. SU 11.3. Arilyn
Sini Järnström Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. FreelancerHilja, punaisen tyttö
Wäinä Järvelä Tampere Film Festival FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Timo Järvi Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Kira Jääskeläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. LA 10.3. Illume Oy
Leena Jääskeläinen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. AnimaatiokoplaContact!
Jarmo Jääskeläinen Tampere Film Festival FI TO 8.3. SU 11.3. Tampere Film Festival
Nikke Kaartinen Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. PHEK ry - Reel Lahti
Martti Kaartinen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Hillstream PicturesG. J. Ramstedtin maailma
Juulia Kalavainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Tellervo Kalleinen Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Taike / Arts Promotion Centre FinlandTellervo Kalleinen
Tellervo Kalleinen Valtion tai kunnalliset edustajat FI KE 7.3. PE 9.3. Taike
Kati Kallio Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Loikka Dance Film FestivalDance 1: Loikka , Dance 2
Noora Kallioniemi Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI / National Audiovisual Institute, Finland
Sanna Kallioniemi Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. LA 10.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Lasse Kallioniemi Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. TAMK
Ollipekka Kangas Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. University of Turku
sanna kantola Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3. PEK, Pirkanmaa Movie Center
Maikki Kantola Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. Taike / Arts Promotion Centre Finland
Miira Karhula Tapahtumat FI KE 7.3. PE 9.3. Script Tampere
Anneli Karppinen Organisaatiot FI KE 7.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Sami Karttunen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. MA 12.3 Grateful DädGrateful Däd
Harri Karvinen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Jass Kaselaan Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Academy of ArtsGaia
Milla Kaski Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Pentti Kasurinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Helsinki Vocational College / AV-stadi
Anna-Kaisa Kautovaara Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Espoo Cultural Centre
Marika Kecskeméti Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Zhao Keer Tampere Bootcamp CN MA 5.3. MA 12.3 Midsummer MediaChasing waves
Jarkko Kela Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. FreelancerPuoli yhdeksän raivo
Reijo Kela Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Dunja Keller Kansainvälinen kilpailu CH KE 7.3. LA 10.3. DOK MOBILELINGE NOIRE
Leena Kemppi Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Maris Kerge Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Marie Kersting Elokuva-alan festivaali DE PE 9.3. MA 12.3 Kassel Documentary Film and Video Festival
Heikki Keskinen Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Tampere Film Festival
Niels Ketelaars Tapahtumat NL TO 8.3. SU 11.3. Go Short - International Short Film Festival Nijmegen
Michaela Kezele Tuomaristo DE TI 6.3. SU 11.3. HFF Munich
Nicolas Khabbaz Elokuva-alan festivaali LB KE 7.3. LA 10.3. NDU International Film Festival
Nasira Khan Kansainvälinen kilpailu IN TI 6.3. MA 12.3 N.AAmma Meri
Terhi Kiemunki Valtion tai kunnalliset edustajat FI KE 7.3. KE 7.3. City of Tampere
Mari Kiiski Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Yena Kim Kansainvälinen kilpailu KR TO 8.3. SU 11.3. NODAJINodaji
Jonna Kina Kansainvälinen kilpailu FI SU 11.3. MA 12.3 AV-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media ArtArr. for a Scene
Timo Kinnunen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Kirsi Kinnunen Tampere Film Festival FR TO 8.3. SU 11.3. Kinnunen
Ilkka Kippola Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute FinlandRisto Jarvan yhteiskunnallisia dokumentteja
Jarmo Kiuru Tapahtumat FI KE 7.3. TO 8.3. Freelancer
Tiina Kivelä Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Prix Europa - The European Broadcasting Festival and Tekele Productions Ltd.
Mari Kivi Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Academy of ArtsKontant; Toiduahel
Markus Klöf Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. The Good Guys
Aki Knaappila Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Jari Knuutinen Tapahtumat FI KE 7.3. LA 10.3. Composer
Oona Koivula Tuomaristo FI KE 7.3. SU 11.3. Sampo upper secondary school
Ari Koivumäki Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Anu Koivunen Tuomaristo SE TI 6.3. LA 10.3. Stockholm University
Liis Kokk Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Academy of Arts"Toiduahel" and "Kuldrenett"
Saara Konttinen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Kelaamo
Sirkka-Liisa Konttinen Kansainvälinen kilpailu GB TO 8.3. SU 11.3. Amber Film and Photography CollectiveSong for Billy
Petra Koponen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Metropolia University of Applied SciencesApila
Katri Ilona Koppanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Filmus Oy
Kalle Korhonen Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Kone Foundation
Oona Koriala Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto-yliopisto
Nikolai Korneev Tampere Film Festival RU PE 9.3. SU 11.3. TV St.Petersburg
Päivi Koro Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Jere Korppoo Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Helsinki Vocational Collage
Kati Koskela Kansainvälinen kilpailu FI PE 9.3. LA 10.3. FreelancerQuadraturin
Pirjo Koskelo Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Jenni Koski Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. WIFT Finland ry
Kimmo Koskinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Flycam Oy
Pietari Koskinen Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Arto Koskinen Kotimainen kilpailu FI MA 5.3. MA 12.3 Illume LtdNokia Mobile - Matkapuhelimen tarina
Chia Koskinen Tapahtumat FI MA 5.3. MA 12.3 SELO ry / Association of Finnish Film Directors
Mika Kosunen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Tack FilmsKATTO
Veera Kotila Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Helsinki International Film Festival - Love & Anarchy
Sofia Kouvo Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Marjo Kovanen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. School Cinema Association
Agnese Krastkalne Elokuva-alan festivaali LV TO 8.3. SU 11.3. 2ANNAS IFF
Hanna Kuirinlahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Jarkko Kuittinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. North Karelian Film Association
Krista Kuitunen Tampere Bootcamp FI KE 7.3. LA 10.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Anu Kuivalainen Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Mari Kujala Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Kiasma Theatre
Carl - Roger Kukk Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Kaisa Kukkola Tapahtumat FI KE 7.3. SU 11.3. Film education network
Janne Kukkonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Paperihattu - Animation Community
Niklas Kullström Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Hillstream PicturesG. J. Ramstedtin maailma
Silja Kulmala Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Taike / Arts Promotion Centre Finland
Maria Kulpa Erikoisohjelmisto PL TO 8.3. SU 11.3. Fish shopPoland 3: Animation
Vesa Kuosmanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Special Film Company
Juho Kuosmanen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Carillo-ryhmä Juho Kuosmanen Retrospective
Pilvi Kuusrainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Aalto University
Mikko Kuutti Organisaatiot FI KE 7.3. MA 12.3 KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Otto Kylmälä Kansainvälinen kilpailu FI TI 6.3. MA 12.3 No-Office / Loud Silents FestivalSalaviinanpolttajat
Iiro Küttner Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Petri Kyttälä Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Satu Kyösola Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Jukka Kärkkäinen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Mouka Filmi OyTokasikajuttu
Sanna Laakso Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Saara Lahnajärvi Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria BorealisDarkness Is A Monther With Black Mouth
Sanna Lahovaara Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Tuotos ry
Anne Lahtinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Dictator Films Oy
Matti Lahtinen Organisaatiot FI KE 7.3. MA 12.3. Risto Jarva Society
Sanni Lahtinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Coop Paperhat
Anne Lakanen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Tomi Lakonen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Veera Lamminpää Tampere Bootcamp FI PE 9.3. SU 11.3. Production Company MjölkRôtisseur (Kino Tamk)
Pekka Lanerva Elokuva-alan festivaali FI PE 9.3. LA 10.3. Rakkautta ja Anarkiaa
Tuija Lappalainen Tapahtumat FI TO 8.3. TO 8.3. Art House -kustantamo
Christina Lassheikki Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto UniversityBring Your Child To Work
Hanna Laurinsalo Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. School Cinema Association
Katja Lautamatti Organisaatiot FI TI 6.3. TO 8.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Pekka Lehtikangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
PV Lehtinen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Cineparadiso OyDans på tunn is
Erik Lehtola Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Silent Paprika Films OyMe olemme unessa
Jorma Lehtola Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. SU 11.3. Skábmagovat Film Festival
Ari Lehtola Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Midnight Sun Film Festival
Tommi Lehtonen Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Ilona Lehtonen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. SU 11.3. ilonalehtonen.net
Sari Lempiäinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Zodiak Finland Oy
Antti Lempiäinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Halko Productions
Anni Leppänen Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. SU 11.3. DocPoint elokuvatapahtumat ry
Timo Leskinen Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Mengwei Li Tampere Bootcamp CN KE 7.3. SU 11.3. Phoenix Satellite Television
Heng Li Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Fang Li Tampere Bootcamp CN KE 7.3. SU 11.3. Communication University of China
Bo Liang Tampere Bootcamp CN TI 6.3. TI 6.3. Midsummer Media
Irmeli Lichfeld Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Jeehee Lie Organisaatiot KR LA 10.3. LA 10.3. Embassy of Korea in HelsinkiNodaji
Arttu Liimatta Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. FreelancerVilla Mehu - Kadonnut Koti
Anne Liimola Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Sanna Liinamaa Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Rosa Liksom Erikoisohjelmisto FI PE 9.3. SU 11.3. AV-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media Art Six feet high : a brunch with Rosa Liksom
Patrik Lilja Tampere Bootcamp FI TO 8.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesVoyage
Katariina Lillqvist Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Film Cooperative Camera Cagliostro AVEK 30 years 2
Onni Lillqvist Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Film Cooperative Camera Cagliostro
Tommi Lind Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Filmaattiset Oy
Kristian Lindell Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI TO 8.3. LA 10.3. Klubi
Ami Lindholm Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Paperihattu - Animation Community
Emilia Linnankoski Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. SU 11.3. DocPoint-elokuvatapahtumat ry
Sophie Linnenbaum Kansainvälinen kilpailu DE TO 8.3. MA 12.3 Sophie LinnenbaumPix
Wu Linyi Tampere Bootcamp CN MA 5.3. MA 12.3 Midsummer MediaChasing waves
Xinmeng Liu Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Nikki Loke Tapahtumat SG KE 7.3. SU 11.3. Viddsee
Johanna Loukaskorpi Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Kari Lounela Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Culture Cooperative Uulu
Salla Luhtala Kotimainen kilpailu FI MA 5.3. MA 12.3. FreelancerWheels of Freedom
Matti Lukkarila Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. National Audiovisual Institute
Seppo Lukkarinen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3. ELokuvakerho Monroe
Samuli Lukkarinen Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied SciencesMiesten juoma/ Toast
Inkeri Lundgren Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Creative Europe Desk / Media Finland
John Lundsten Kansainvälinen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. TACK FilmsKatto
Susanna Lundström Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Veera Luomi Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Kiti Luostarinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Vertti Luostarinen Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 Tampere University of Applied SciencesLuonnos
Maarit Luukkonen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Ruoqian Lyu Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Erkko Lyytinen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Mauri Lähdesmäki Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Fount FilmsEatnanvuloš lottit - Maan sisällä linnut
Sari Kylli Lähteenmäki Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Cinemaja ry
José Magro Kansainvälinen kilpailu PT KE 7.3. SU 11.3. Bagabaga StudiosLetters from Childhood
Melli Maikkula Kansainvälinen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. TACK Films OyKatto
Andres Maimik Elokuvan tekijät & tuottajat EE KE 7.3. SU 11.3. Kuukulgur Film
Tomi Malkki Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. The Dead Will Rice -studioEläintarha
Karel Malkoun Kansainvälinen kilpailu LB KE 7.3. MA 12.3 NDU (Notre Dame University)Mots et lumières
Timo Malmi Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. 1948Tuntemattomat. Raatihuoneen puolustajat 1918
Timo Malmi Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. LA 10.3. Midnight Sun Film Festival
Mao Mao Tampere Bootcamp CN MA 5.3. MA 12.3 Midsummer mediaGift
Javiera Marchant Aedo Esiintyjä tai artisti festivaalilla CL KE 7.3. SU 11.3. UnapologeticUnapologetic
Carlos Marroquin Erikoisohjelmisto FI LA 10.3. SU 11.3. Euphoria Borealis/ PresidentStrawberries/ Mansikat
Elizabeth Marschan Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Finnish Documentary Guild
Matti Martikainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Studio MummunrantaTuntemattomat, Raatihuoneen puolustajat 1918
Antti Martikainen Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Film Centre of Central Finland
Anne Martikainen Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Tuula Martikainen Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Kulttuurikummit
Timo Matoniemi Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Jaakko Mattila Elokuva-alan festivaali FI MA 5.3. MA 12.3 Oulu Music Video Festival
Esa Mattila Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Elina Mattila Tuomaristo FI KE 7.3. SU 11.3. Tammerkoski upper secondary school
Hanna Maylett Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Emilia Mazik Elokuva-alan festivaali PL TO 8.3. SU 11.3. Short Waves Festival
Jonathan Medina Tapahtumat FI PE 9.3. LA 10.3. ZOAN
Xia Mengyi Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer MediaGrowing flower
Diana Mereoiu Elokuva-alan festivaali AT TO 8.3. LA 10.3. VIS Vienna Shorts
Ilkka Mertsola Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Aalto University, ELO Film school Helsinki
Kestutis Meskys Elokuva-alan festivaali LT KE 7.3. LA 10.3. Non profit Mediaport - Godebut European film festival
Nata Metlukh Tampere Bootcamp EE KE 7.3. MA 12.3 EKA
Nalle Mielonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Studio Mediapolis
Anu Miettinen Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. Taike / Arts Promontion Centre Finland
Milja Mikkola Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. MA 12.3 Midnight Sun Film Festival
Riina Mikkonen Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. TFF
Ye Mo Tampere Bootcamp CN KE 7.3. SU 11.3. Phoenix Satellite Television
Milla Moilanen Erikoisohjelmisto FI PE 9.3. LA 10.3. FilmillAVEK 30 years 1
Tommi Moilanen Organisaatiot FI TI 6.3. SU 11.3. Kettinki Creative
José Antonio Montaño Carranza Esiintyjä tai artisti festivaalilla ES MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Soile Mottisenkangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. PE 9.3. Freelancer
Peter Murdmaa Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Short Film CenterEstonia 100
Elli Murtonen Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company-
Tuulia Mustonen Tampere Bootcamp FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesLapseton, Childless
Anna Muurimäki Organisaatiot FI LA 10.3. SU 11.3. Helsinki Vocational College / AV-stadi
Taina Myllyharju Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. Tampere Art Museum
Elina Myllykangas Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Animaatioklinikka - Suomen animaationtekijät ry
Pasi Myllymäki Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. FreelancerThe Sleeping Interview
Katri Myllyniemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Markku Mäenpää Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Second Opinion
Marianne Mäkelä Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. Illume Ltd / Zone2 Pictures OyNokia Mobile - Matkapuhelimen tarina
Leena Mäkelä Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Mikko Mäkeläinen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Saija Mäki-Nevala Elokuvan tekijät & tuottajat FI LA 10.3. SU 11.3. Freelancer
Jussi Mäkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Flycam Oy
Joni Männistö Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. SU 11.3. Turku Animated Film Festival
Valentina Mäntylä Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria BorealisKino Euphoria
Tuomo Mäntynen Tampere Bootcamp FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Frans Mäyra Tapahtumat FI LA 10.3. LA 10.3. University of Tampere
Joona Möttö Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. MA 12.3 Euphoria BorealisKino Euphoria
Anna Möttölä Elokuva-alan festivaali FI PE 9.3. LA 10.3. Helsinki International Film Festival - Love & Anarchy
Islam Nassar Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Reetta Neittaanmäki Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. TO 8.3. AnimaatiokoplaMuistikuvia
Grete Nellis Elokuva-alan festivaali EE TO 8.3. SU 11.3. PÖFF Shorts
Tommi Nevala Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Valve Film School for ChildrenKoulujen elokuvaviikon mestarikurssin ensi-ilta
Elvina Nevardauskaite Kansainvälinen kilpailu LT PE 9.3. MA 12.3 Broken Island Films Atmink, iš molio esi
Ilkka Niemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Tuotantoyhtiö Legenda Oy
Katja Niemi Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Trade Union for Film and Media employees in Finland, SET ry
Leena Niemimäki Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Taike / Arts Promotion Centre Finland
Kaisa Nirkkonen Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Jaakko Niska Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Filmus Oy
Eija Niskanen Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. LA 10.3. Helsinki Cine Aasia
Saija Nissinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Regional Film Center ISAK r.a.
Robert Niva Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. HILLA Entertainment Oy
Piia Nokelainen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. The Finnish Film Foundation
Aarne Norberg Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Anna-Mari Nousiainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Moderni Kanuuna ry
Pekka Nummelin Organisaatiot FI TO 8.3. PE 9.3. Film Centre of Southwest Finland
Jyrki Nummi Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. LA 10.3. Freelancer / Käsikirjoittajien Kilta
Jukka Nurmela Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. MA 12.3. Corporation Das Båt
Niko Nurmi Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Freelancer ( Warner Bros, Yellow Film)
Minna Nurmi Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. IhmeFilmi ry
Kirsi Nurminen Tampere Film Festival FI MA 5.3. MA 12.3 Freelancer
Petri Nuutinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. ArtStudio
Anu Nybacka Elokuvan tekijät & tuottajat FI TI 6.3. SU 11.3. Freelancer
Petri Nykänen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Business Tampere
Mikko Närhi Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Traff Finland
Pertti Näränen Tampere Bootcamp FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Heikki Oinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Koju Film Company
Ville Oinonen Tapahtumat FI MA 5.3. MA 12.3 Freelancer
Juhani Oivo Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Oulu Music Video Festival
Aki Oksala Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Tähti Oksanen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Mihkel Oksmann Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Huhtanen Olli Elokuvan tekijät & tuottajat FI LA 10.3. SU 11.3. Finnvox Cinepost
Christoffer Olofsson Elokuva-alan festivaali SE TO 8.3. SU 11.3. Uppsala International Short Film Festival
Ida-Maria Olva Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Lamb Films
Katri Onnela Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. FreelancerEx Nihilo
Anna Oparkowska Kansainvälinen kilpailu PL TO 8.3. SU 11.3. Grupa SmacznegoBernard
Pavlo Ostrikov Kansainvälinen kilpailu UA TO 8.3. MA 12.3 Kristi films Vypusk `97
Johanna Osvath Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. FIVR
Niina Otva Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Suvi Paavola Tuomaristo FI TI 6.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Hanna Pajala-Assefa Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Loikka Dance Film FestivalDance 1: Loikka , Dance 2
Tõnu Paju Elokuvan tekijät & tuottajat EE KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Sanni Pajula Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Kiasma Theatre
Carolina Pajula Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Thom Palmen Tampere Bootcamp LV TI 6.3. MA 12.3 Hancheng Jinzhen International Short film Festival
Pertti Paltila Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Kulttuurikummit
Ting Pan Tampere Bootcamp CN TI 6.3. TI 6.3. Midsummer Media
Ali Parandian Kansainvälinen kilpailu NO TO 8.3. SU 11.3. Anicca picturesNo Man Is An Island
Pauliina Parjanen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto University School of Arts, Design and ArchitectureBring Your Child To Work
Sanghun Park Kansainvälinen kilpailu KR TO 8.3. SU 11.3. FreelancerNodaji
Yerim Park Organisaatiot KR LA 10.3. LA 10.3. Embassy of Korea in HelsinkiNodaji
Minna Parkkinen Tapahtumat FI KE 7.3. SU 11.3. Yle / Finnish Proadcasting CompanyTrilogia, Mältinranta
Lauri-Matti Parppei Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Kaakao-filmi
Tommi Partanen Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute FinlandFinnish Film Archive
Andrew Pasaol Kansainvälinen kilpailu DE TO 8.3. SU 11.3. Daniel Gräbner FilmproduktionDas Projekt
Hanna Paukkola Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Justin Pechberty Kansainvälinen kilpailu FR KE 7.3. LA 10.3. LES VALSEURSExit Toll
Matti Pekkanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Bottomland Productions
Heli Pekkonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelance
Mico Pellikka Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. PE 9.3. KALLIO UPPER SECONDARY SCHOOL OF PERFORMING ARTSMAEAERAENPAEAE
Riikka Pelo Erikoisohjelmisto FI PE 9.3. MA 12.3 AVEK / The Promotion Centre for Audiovisual CultureAVEK 30 years 1&2
Erkki Peltomaa Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Arttu Peltomaa Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. FreelancerYövaras
Hannu-Pekka Peltomaa Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto UniversityRuusukoto
Petja Peltomaa Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Yellow Film& Tv
Tero Peltoniemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Cinema Bijou
Kaisa Penttilä Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. LA 10.3. Animaatiokopla
Sauli Pesonen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. The Oulu Film Centre
Antti Heikki Pesonen Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. Käsikirjoittajien Kilta
Perttu Pesä Valtion tai kunnalliset edustajat FI KE 7.3. SU 11.3. Visit Tampere Oy
Sarah-Christin Peter Kansainvälinen kilpailu DE TO 8.3. MA 12.3 Film University Babelsberg KONRAD WOLFTracing Addai
Sanni Pietilä Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Student Union of the University of Tampere
Marja Pihlaja Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Pohjola-filmi#sovitus
Aksu Piippo Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Freelancer
Jouko Piipponen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. MA 12.3. Obscure Entertainment
Marjo Pipinen Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Juha Piukkula Organisaatiot FI LA 10.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Lee Ann Plaaser Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Hannu Pohjannoro Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Tatu Pohjavirta Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Indie Films oy
Kaisa Pohjola Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Elina Pohjola Tuomaristo FI TI 6.3. LA 10.3. Pohjola-filmiWheels of Freemon ja #sovitus (vastaavana tuottajana)
Johanna Poikela Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Paula Pokkinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Patrycja Polkowska Kansainvälinen kilpailu PL PE 9.3. MA 12.3 Lodz Film SchoolKaruzela
Saku Pollari Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Shutter speed
Rauno Polman Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn UniversityMuusa
Viacheslav Popovtsev Organisaatiot RU PE 9.3. SU 11.3. TV St. Petersburg
Miikka Poutiainen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria BorealisKino Euphoria
Sanni Priha Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto UniversityPuoli yhdeksän raivo
Rafael Prince Carneiro Valtion tai kunnalliset edustajat BR KE 7.3. SU 11.3. Brazilian Embassy in Helsinki
Vesa Puhakka Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. AV-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media Art
Arttu Pulkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Flycam Oy
Harri Pulliainen Valtion tai kunnalliset edustajat FI TO 8.3. LA 10.3. Qualification Committee in Media, Finnish National Board of Education
Irmeli Puolanne Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Original Sokos Hotel Ilves
Aleksi Puranen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. PE 9.3. Pohjola-filmiWheels of Freedom
Jaana Puskala Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. The Finnish Film Foundation
Eeva Putro Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Freelancer
Anna Puustinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Freelancer
Jyrki Pylväs Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Metaria ry.
Olga Pärn Erikoisohjelmisto EE TO 8.3. LA 10.3. Estonian Academy of ArtsOlga & Priit Pärn
Priit Pärn Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. LA 10.3. Eesti Joonisfilm studio Olga & Priit Pärn
Priit Pääsuke Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Lux Film Estonian Thoughts 1
Jani Pösö Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. LA 10.3. It's Alive Films / OFF Tre
Jakub Radej Erikoisohjelmisto PL KE 7.3. LA 10.3. Polish FilmmakerPoland 1
Aarne Raevaara Valtion tai kunnalliset edustajat FI MA 5.3. MA 12.3 City of Tampere
Jenni Rahkonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Paperihattu -Animation Community
Ilkka Rahkonen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Business Tampere
Milla Rajakallio Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Jälkityöpaja Tampere
Jukka Rajala-Granstubb Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Filmcentrum Botnia
Petteri Rajanti Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Hamy Ramezan Tapahtumat FI TO 8.3. TO 8.3. Freelancer
Rain Rannu Tapahtumat EE LA 10.3. SU 11.3. Tallifornia
Eila Ranta Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Mikkolan navetta
Pietari Rantakangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Trikkielokuva
Teija Rantala Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Marjaana Rantama Tapahtumat FI LA 10.3. SU 11.3. The Trade Union for Film and Media employees in Finland, SET ry
Ville-Matti Rantanen Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. Satakunnan Elävän Kuvan Keskus ry, SEKK
Tytti Rantanen Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. AV-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media ArtAV-arkin näytös
Kalle Rasinkangas Tapahtumat FI PE 9.3. LA 10.3. Aalto University
Andres Rass Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Rebecca Rautiainen Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied SciencesAntero Lehto-Make your move
Saara Helene Rawat Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Double Back Documentaries Oy
Dhirender Singh Rawat Elokuvan tekijät & tuottajat IN TO 8.3. SU 11.3. Double Back Documentaries Oy
Mari-Liis Rebane Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Short Film CenterEstonian Academy of Arts
Tracy Rector Tapahtumat US MA 5.3. MA 12.3 Seattle International Film Festival
Oren Rehany Erikoisohjelmisto IL MA 5.3. MA 12.3 Euphoria BorealisKino Euphoria
Reeli Reinaus Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn UniversityWriting a Life
Liis Reinumägi Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Elina Renko Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Filmmaker
Hannes Renvall Elokuvan tekijät & tuottajat FI TI 6.3. SU 11.3. Turku Arts Academy
Yrjö Juhani Renvall Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. University of Tampere
Tapio Riihimäki Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Antonia Ringbom Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. PE 9.3. Firma Antonia RingbomSiili / Mielikertomuksia
Niilo Rinne Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Pori Film Festival
Eleonoora Rinnekangas Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Korjaamo Culture Factory - Bio Rex
Lina Rogozhina Organisaatiot RU KE 7.3. LA 10.3. Non profit organisation "Media port"
Laura Rokkanen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI LA 10.3. SU 11.3. Peijakas!Unapologetic
- Rosto Erikoisohjelmisto NL KE 7.3. SU 11.3. Studio Rosto A.DRosto Retrospective
Matti Rosvall Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Tampere Film Festival
Outi Rousu Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. AVEK / The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Simojukka Ruippo Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Antarctis Film Festival
Rebeka Rummel Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University BFM – Baltic Film, Media, Arts and Communication School
Anna Ruohonen Tapahtumat FI TO 8.3. SU 11.3. Script Tampere
Helena Ruohotie Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Reeta Ruotsalainen Organisaatiot FI TI 6.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Susanna Ruotsalainen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. UPS Finland Oy
Seppo Rustanius Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. SU 11.3. Illume LtdSEPPO RUSTANIUS
Joonas Rutanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Martin Ruus Elokuva-alan festivaali EE TO 8.3. SU 11.3. PÖFF Shorts
Carmen Ruus Elokuvan tekijät & tuottajat EE TO 8.3. SU 11.3. Tallinn Art Gymnasium
Seera Rytkölä Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. www.seera.design
Yki Räikkälä Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. SEKK, Satakunnan Elävän Kuvan Keskus ry
Helen Räim Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Katariina Räty Erikoisohjelmisto FI KE 7.3. PE 9.3. FreelancerDance 2
Harri Römpötti Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Freelancer
Annamaija Saarela Organisaatiot FI TI 6.3. MA 12.3 Tampere Region Festivals
Saara Saarela Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film school Helsinki
Kim Saarinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Modomo FilmsBody Language Zone
Lasse Saarinen Organisaatiot FI LA 10.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Eija Saarinen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Turku Arts Academy
Johanna Saarinen Elokuva-alan festivaali FI MA 5.3. SU 11.3. Midnight Sun Film Festival
Petteri Saario Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. DocArtAktivisti
Kirka Sainio Tapahtumat FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Perttu Saksa Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. MoukaEläimen Kuva
Johanna Salmela Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. LA 10.3. Turku Animated Film Festival
Arttu Salmi Elokuvan tekijät & tuottajat GB PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Jaakko Salmijärvi Organisaatiot FI TI 6.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Juha Samola Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. AVEK / The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Jussi Sandhu Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Wacky Tie Films
Saverio Madis Santostasi Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Estonian Academy of Arts
Sergio Sanz Tapahtumat DE TI 6.3. SU 11.3. Spin Digital Video Technologies GmbH
Ville Sarvola Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Mete Sasioglu Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Sons of LumièreYövaras
Anne Savitie Elokuvan tekijät & tuottajat FI TI 6.3. MA 12.3. Freelancer
Tilman Scheel Organisaatiot DE KE 7.3. LA 10.3. Reelport GmbH
Jari Sedergren Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Antti Selkokari Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. www.unelmatehtaanvarjossa.fi
Heinrich Sepp Elokuva-alan festivaali EE TO 8.3. SU 11.3. PÖFF Shorts
Henna Seppälä Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Videolle Productions Oy
Maarit Seppälä Tuomaristo FI KE 7.3. SU 11.3. Tammerkoski upper secondary school
Arja Seppälä Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Helsinki Vocational College / AV-stadi
Antti Setälä Elokuva-alan festivaali FI PE 9.3. SU 11.3. Pori Film Festival
Hämid Shajarian Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Animaatioklinikka
Dmitri Shushuyev Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn UniversityBFM - Baltic Film, Media, Arts and Communication School
Johanna Siik Elokuva-alan festivaali FI MA 5.3. MA 12.3. DocPoint IMPACT
Moonika Siimets Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. ShortEst & (Amrion) Estonian Thoughts 1
Tapani Siirtola Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3. Tapani Siirtola Tmi
Juha Siirtola Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Mediaporras Oy
Jarkko Silén Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Film Society Mahorkka ja Siansorkka of Finland-Russia Society
Raimo Silius Tampere Film Festival FI MA 5.3. MA 12.3 Tampere Film Festival
Kimmo Sillanmikko Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. SU 11.3. Turku Animated Film Festival
Johanna Siltanen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Kaski Creative Agency
Sami Siltanen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. LA 10.3. Tampereen Klubi
Kristian Simolin Tapahtumat FI PE 9.3. SU 11.3. Metropolia University of Applied Sciences
Ulla Simonen Tampere Film Festival FI KE 7.3. LA 10.3. MADE
Sohvi Sirkesalo Organisaatiot FI TI 6.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Petri Siuro Valtion tai kunnalliset edustajat FI KE 7.3. SU 11.3. City of Tampere
Wei Siwei Tampere Bootcamp CN MA 5.3. MA 12.3 Midsummer MediaThe wizard
Samu Soini Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Filmloop Oy
Eveliina Solja Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Reetta Somppi Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Sanni Sormunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Anna-Krista Sorvoja Organisaatiot FI TO 8.3. MA 12.3 Business Tampere
Mikko Soukkala Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Bottomland Productions
Mateja Staric Kansainvälinen kilpailu SI TO 8.3. SU 11.3. Bugbrain InstituteThe Box
Stefan Staub Elokuva-alan festivaali CH KE 7.3. LA 10.3. International Short Film Festival Winterthur
Maria Stoianova Tapahtumat DK TO 8.3. SU 11.3. Nordisk Panorama
Britta Strampe Kansainvälinen kilpailu DE TO 8.3. MA 12.3 Film University Babelsberg KONRAD WOLFTracing Addai
Joseph Vincent Suarez Kansainvälinen kilpailu PH KE 7.3. SU 11.3. Hombrella PicturesSi Astri maka si Tambulah
Ville Suhonen Tuomaristo FI TI 6.3. SU 11.3. Risto Jarva Society
Johanna Sulalampi Tapahtumat FI PE 9.3. LA 10.3. Aalto University
Yang Sun Tampere Bootcamp CN TI 6.3. MA 12.3 Midsummer MediaSink Likes Autumn
Maarit Suokko Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Aalto University
Mikko Suomalainen Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. SU 11.3. Silent Paprika Films Me olemme unessa
Suvi Suomalainen Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 Pirkanmaan Jätehuolto Oy
Santeri Suominen Tapahtumat FI TO 8.3. TO 8.3. FIVR
Arman Surizehi Kansainvälinen kilpailu NO TO 8.3. SU 11.3. The Arman ShowNo Man Is an Island
Otto Suuronen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. The Finnish Film Foundation
Virpi Suutari Kotimainen kilpailu FI KE 7.3. TO 8.3. Euphoria Film oyYrittäjä
Oliwer Svensson Esiintyjä tai artisti festivaalilla SE TO 8.3. SU 11.3. SVRVIVE Studios
Marta Swiatek Erikoisohjelmisto PL KE 7.3. LA 10.3. KFF Sales & Promotion Krakow Film Foundation
Mikko Syrjänen Tampere Bootcamp FI MA 5.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied SciencesVoyage
Sami Sänpäkkilä Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Moderni Kanuuna ry
Patrik Söderlund Tapahtumat FI PE 9.3. SU 11.3. Elokuvayhtiö Testifilmi Oy
Mika Taanila Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. LA 10.3. Elokuvayhtiö Testifilmi OyThe World
Minea Taivalaho Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Valve Film School for Children
Akseli Takanen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. LA 10.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Pauliina Talikka Elokuvan tekijät & tuottajat FI LA 10.3. SU 11.3. Blockbusters Gang
Raija Talvio Tapahtumat FI TO 8.3. LA 10.3. WIFT Finland ry
Teppo Tammi Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Osuuskunta Komeetta
Heli Tamminen Tapahtumat FI KE 7.3. LA 10.3. WIFT Finland ry
Hannele Tanskanen Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Antti Tanttu Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Visual ArtistQualia
Lauri Tapaninen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Elokuvakerho Monroe
Minna Tarkka Erikoisohjelmisto FI PE 9.3. LA 10.3. m-cultAVEK 30 years
Johanna Tarvainen Kansainvälinen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. TACK Films OyKatto
Gabriel Tempea Kansainvälinen kilpailu AT TI 6.3. MA 12.3 FreelancerLiebe und Revolution
Priit Tender Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Eesti joonisfilmEstonian Thoughts 2
Katri Tenhola Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Paulina Tervo Tapahtumat FI LA 10.3. LA 10.3. Lyfta
Ben Thompson Tapahtumat US TO 8.3. SU 11.3. Tribeca Film Festival
Nana Timonen Tampere Bootcamp FI MA 5.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMiesten juoma
Saara Toivanen Organisaatiot FI KE 7.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film School HelsinkiPuoli yhdeksän raivo, Syli, Ruusukoto, Nörtti, Nokipojat, Bring Your Child to Work,
Santtu Toivola Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Euphoria Borealis Kino Euphoria
Arvi Toivonen Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. MA 12.3 TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Rain Tolk Erikoisohjelmisto EE KE 7.3. SU 11.3. Kuukulgur FilmA bad scene
Samuli Torssonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Troll visual effects
Rati Tsiteladze Kansainvälinen kilpailu GE TO 8.3. SU 11.3. ArtWay FilmSociumis Patimari
Veera Tuomi Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Suvi-Tuuli Turunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Salla Tykkä Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. Taideyliopisto Kuvataideakatemia
Olli Tähtinen Tapahtumat FI KE 7.3. SU 11.3. TIFF
Pekka Tähtinen Organisaatiot FI KE 7.3. TO 8.3. KAVI, National Audiovisual Institute Finland
Bari Uka Elokuva-alan festivaali XK TO 8.3. SU 11.3. DokuFest
Pekka Uotila Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. The Finnish Film Foundation
Hanna Usikova-Mironenko Organisaatiot RU MA 5.3. MA 12.3 Festagent agency RussiaMerry-go-round
Kari Uusitalo Tampere Film Festival FI KE 7.3. PE 9.3. Suomen Kansallisfilmografia
Veiko Vaatmann Organisaatiot EE KE 7.3. SU 11.3. Tallinn University
Daniel Vadocky Elokuva-alan festivaali SK TO 8.3. SU 11.3. Art Film Fest
Mia Vainikainen Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. LA 10.3. Espoo Ciné IFF
Sara Valavaara Tampere Bootcamp FI KE 7.3. SU 11.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMiesten Juoma / KINO TAMK
Behdokht Valian Kansainvälinen kilpailu IR KE 7.3. MA 12.3 Taghi
Päivi Valotie Elokuva-alan festivaali FI KE 7.3. LA 10.3. Festival of Finnish Film
Sami van Ingen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. TestifilmiPolte
J.J. Vanhanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Cocoa Mediaproductions Oy
Marika Vanhatalo Organisaatiot FI MA 5.3. SU 11.3. Pirkanmaan Jätehuolto
Ilkka Vanne Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. PE 9.3. SJL
Karoliina Vanne Tapahtumat FI MA 5.3. SU 11.3. Tampere Freelance Actors
Pietari Vappula Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Yellow Film & TV
Vesa Varpula Elokuva-alan festivaali FI LA 10.3. SU 11.3. Midnight sun filmfestival
vesa varrela Organisaatiot FI TI 6.3. SU 11.3. Studio Varrela
Hannes Vartiainen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Pohjankonna Oy AVEK 30 years 2
Iida Vartiainen Tuomaristo FI KE 7.3. SU 11.3. Sampo upper secondary school
Vesse Veering Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. EKA
Vesa Vehviläinen Organisaatiot FI PE 9.3. SU 11.3. AV-arkki / The Distribution Centre for Finnish Media Art
Juha Vehviläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. LA 10.3. Pink Twins
Pekka Veikkolainen Erikoisohjelmisto FI TO 8.3. SU 11.3. Leading Note Pictures OyAVEK 30 years 2
Sunčica Ana Veldić Kansainvälinen kilpailu HR KE 7.3. MA 12.3 Academy of Dramatic Art, ZagrebWhite Trash
Joel Verner Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Tuomas Vesa Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI PE 9.3. PE 9.3. TAMK, Tampere University of Applied SciencesMoods of Drag me to Kempele
Anna-Mari Vesterberg Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. MA 12.3. Studio Mediapolis
Laura Viertola Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film school Helsinki
Jaana Viertola Tampere Bootcamp FI KE 7.3. LA 10.3. TAMK, Tampere University of Applied Sciences
Jouni Vihervalli Elokuva-alan festivaali FI TO 8.3. SU 11.3. Midnight Sun Film Festival
Matias Vihko Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Koju Film Company
Aki Viikilä Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. AnimaatiokoplaMuistikuvia
Milja Viita Erikoisohjelmisto FI PE 9.3. LA 10.3. FreelancerAVEK 30 years 1
Marjo Viitala Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Elokuvayhtiö KomeettaValehtelija
Selma Vilhunen Tuomaristo FI KE 7.3. SU 11.3. Tuffi Films Oy
Sonja Viljanen Organisaatiot FI PE 9.3. LA 10.3. Satakunnan Elävän Kuvan Keskus ry, SEKK
Sanna Vilmusenaho Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Niina Virtanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. SU 11.3. Wacky Tie Films
Ilona Virtanen Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Kirsi Virtanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI KE 7.3. MA 12.3 Madiafoni
Keijo Virtanen Tampere Film Festival FI KE 7.3. MA 12.3 Tampere Film Festival
Elina Vitkala Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. 1967
Vera Vodynski Kansainvälinen kilpailu RU TO 8.3. SU 11.3. The N.S. Mikhalkov Academy of Cinematography and Theatre ArtsRoditeli Priekhali Ko Mne Na Shri Lanku
Sari Volanen Tampere Film Festival FI KE 7.3. SU 11.3. Yle / Finnish Broadcasting Company
Tuuli Vuorinen-Oras Organisaatiot FI KE 7.3. PE 9.3. Mediastadi
Niina Panda Vuorisara Tapahtumat FI TO 8.3. PE 9.3. SCREENWRITERS GUILD
Liisa Vähäkylä Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Finnanimation
Sanna Väisänen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Merja Väisänen Organisaatiot FI TO 8.3. LA 10.3. Aalto University, ELO Film School Helsinki
Vilma Väisänen Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. Aalto University School of Arts, Design and ArchitectureBring Your Child to Work
Teresa Väli Tampere Bootcamp EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Mikaela Välipakka Elokuvan tekijät & tuottajat FI MA 5.3. SU 11.3. Kelaamoodkid - gentle digital monsters
Henna Välkky Kotimainen kilpailu FI TO 8.3. SU 11.3. Silent Paprika Films OyMe olemme unessa
Riho Västrik Organisaatiot EE KE 7.3. SU 11.3. Baltic Film, Media, Arts and Communication School / Tallinn University
Terhi Väänänen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. Pyjama Films
Sari Väänänen Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Finnnish Film Producers
Hanna Wahlman Organisaatiot FI TO 8.3. SU 11.3. Kelaamo
Sibo Wan Tampere Bootcamp CN TI 6.3. TI 6.3. Midsummer Media
Pingping Wang Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Hongyu Wang Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Birgitte Weinberger Elokuva-alan festivaali DK KE 7.3. LA 10.3. Odense International Film Festival
Erika Weiste Kotimainen kilpailu FI PE 9.3. SU 11.3. AnimaatiokoplaMuistikuvia
Mikaela Westerlund Organisaatiot FI KE 7.3. LA 10.3. Walhalla ry
Fredrik Winberg Elokuvan tekijät & tuottajat FI PE 9.3. SU 11.3. Freelancer
Mei Mei Wu Kansainvälinen kilpailu TW KE 7.3. SU 11.3. Stories About Him Stories About Him
Eva Wäljas Tuomaristo FI TI 6.3. SU 11.3. Federation of Evangelical Lutheran Parishes in Tampere
Liu Xiaoyu Tampere Bootcamp CN MA 5.3. MA 12.3 Midsummer Media
Geng Xin Tampere Bootcamp CN TI 6.3. MA 12.3 Midsummer MediaA GIRL COVERED
Tianyu Xing Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Yuan zhe Xu Tampere Bootcamp CN MA 5.3. SU 11.3. Midsummer Media
Bingxuan Yan Tampere Bootcamp CN TI 6.3. MA 12.3 Midsummer Media
Yung Shiuan Yang Kansainvälinen kilpailu TW KE 7.3. SU 11.3. Stories About HimStories About Him
Jiayi Yang Tampere Bootcamp CN MA 5.3. SU 11.3. Midsummer Media
Tianchenglong Yao Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Bard Ydén Elokuva-alan festivaali NO PE 9.3. SU 11.3. The Norwegian Short Film Festival
Janne Yrjö-Koskinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI TO 8.3. SU 11.3. KALLIO UPPER SECONDARY SCHOOL OF PERFORMING ARTSMAEAERAENPAEAE
Anna Zača Elokuva-alan festivaali LV TO 8.3. SU 11.3. Riga International Film Festival
Zheng Zhang Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Yinong Zhao Organisaatiot FI MA 5.3. MA 12.3 GbTimes Ltd.
Minglun Zhao Tampere Bootcamp CN TI 6.3. SU 11.3. Midsummer Media
Tonghuan Zhao Tampere Bootcamp CN TI 6.3. TI 6.3. Midsummer Media
Weichao Zhao Tampere Bootcamp CN MA 5.3. SU 11.3. Midsummer Media
Mikhail Zheleznikov Elokuva-alan festivaali RU TO 8.3. SU 11.3. Message to Man, Kinodot
Ivan Zolotukhin Organisaatiot RU MA 5.3. MA 12.3 Festagent agency RussiaMerry-go-round
Joanna Österblom Elokuvan tekijät & tuottajat FI TI 6.3. MA 12.3. Filmcurator

MEDIA

NimiKategoriaMaa Saapumispäivä Lähtöpäivä Organisaatio
_ Aamulehti Printti Aamulehti
Jani Aarnio Web Ke 7.3 Su 11.3 Yle Tampere
Harri Alanne Radio To 8.3 Yle / Finnish Broadcasting Company
Asa Butcher Web Ke 7.3 Su 11.3 GBTIMES
Nhung Do Web Ke 7.3 Su 11.3 Finland Today, Nguoi Do Thi
Reija Grönroos Web Ke 7.3 Su 11.3 Yle / Finnish Broadcasting Company
Jouni Ihalainen Web To 8.3 Su 11.3 Film-O-Holic.com
Janne Järvinen Printti Sight & Sound, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit et al.
Katja Lehtinen Web Ke 7.3 Su 11.3 Optimismia ja energiaa
Jussi Mankkinen TV Ke 7.3 Ke 7.3 Yle / Finnish Broadcasting Company
Minna Manninen Web Pe 9.3 Su 11.3 Sunnuntaiaamu.fi
Markus Määttänen Printti Ke 7.3 Su 11.3 Aamulehti
Kebira NAIT HAMMOU Web Ke 7.3 Su 11.3 FLASH TV
Sini-Marja Niska Printti Ke 7.3 Su 11.3 Freelance photgrapher
Taru Oksanen Printti Ke 7.3 Su 11.3 Tampereen Viikko
Juho Rantala Printti Ke 7.3 Su 11.3 niin & näin
Aila Seppälä Printti Pe 9.3 Su 11.3 Freelancer
Pentti Stranius Printti To 8.3 Su 11.3 KU Verkkolehti / Elamantarina
Mauri Tikkamäki Web Ke 7.3 Su 11.3 Yle Tampere
Kertu Viira Web Ke 7.3 Su 11.3 Müürileht
Nicklas Wancke TV La 10.3 Su 11.3 Yle / Finnish Broadcasting Company