NimiKategoriaMaa OrganisaatioElokuva
Tamara Aalto Elokuva-alan festivaali FI Animatricks Animation Festival
Jouko Aaltonen Kotimainen kilpailu FI Illume LtdSodan silmät 1918
Marju Aarnivirta Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Jani Ahlstedt Kotimainen kilpailu FI Nostalgia FilmToisinajattelija
Heikki Ahola Organisaatiot FI Metropolia University of Applied Sciences
Asko Ahonen Organisaatiot FI Kulttuurikummit ry
Topi Ahvenus Tuomaristo FI Tampere Arts-Oriented Senior Secondary School
Anu Aittoniemi Organisaatiot FI Tampereen Kulttuurikamari Oy
Samuli Ala-Lahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Miina Alajärvi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Flatlight Creative House
Manu Alakarhu Organisaatiot FI Tampere Art Museum
Antti Alanen Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Nadir Aliyev Organisaatiot AZ ÖZ FILM LLC
Kai Amberla Organisaatiot FI Finland Festivals
Dag Andersson Erikoisohjelmisto FI Finlandssvenskt FilmcentrumFinland-Swedish 1 & Finland-Swedish 2
Iiris Anttila Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer1,5 metriä tilaa
Mika Anttolainen Elokuva-alan festivaali FI Oulu International Children's and Youth Film Festival
Evar Anvelt Kansainvälinen kilpailu EE Nafta FilmsHea Karjane
Sebastian Apel Elokuva-alan festivaali DE Nordische Filmtage Lübeck
Ville Asikainen Kotimainen kilpailu FI Janne Tapio MediaTee se itse -elämä: Combat Rockin tarina
Shareef Askar Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisColour Anxiety
Anna Asplund Elokuva-alan festivaali FI Oulu International Children's and Youth Film Festival
Ami (Evamai) Assulin Tapahtumat FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Erkki Astala Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Andreea Astefanesei-Saguna Valtion tai kunnalliset edustajat RO Embassy of Romania Cadoul de Craciun (Joululahja) - directed by Bogdan Mureșeanu
Lauri Autere Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Antti Autio Organisaatiot FI Oulu Film Centre
Vilja Autiokyrö Kotimainen kilpailu FI Aamu Film Company1,5 metriä tilaa, Keuliminen
Karola Baran Tuomaristo FI Teme, Trade Union for Theatre and Media Finland-
Maximilian Bastian Erikoisohjelmisto DE HerrSleepless
Saga Becker Erikoisohjelmisto SE Saga BeckerFuckgirls
Axel Behrens Elokuva-alan festivaali DE KurzFilmAgentur Hamburg
Yujie Bi Tampere Bootcamp CN Communication University of China
Laura Birn Kansainvälinen kilpailu FI BufoKaksi ruumista rannalla
Jean Bitar Tapahtumat FI Bitar Films Oy
Atli Bjarnason Elokuva-alan festivaali NO The Norwegian Short Film Festival in Grimstad
Maria Björklund Erikoisohjelmisto FI AnimaatiokoplaPlaneetta Z - Yllätysmuna
Risto-Pekka Blom Kotimainen kilpailu FI FreelancerMinä olen ihminen sinun jumalasi
Bent Blomqvist Organisaatiot FI Finlandssvenskt Filmcentrum
Anna Bohn Tapahtumat DE Central and Regional Library Berlin
Calmin Borel Elokuva-alan festivaali FR Clermont-Ferrand International Short Film Festival
Pauli Borodulin Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Laurence Boyce Elokuva-alan festivaali EE PÖFF Shorts
Anna Brotkin Elokuvan tekijät & tuottajat FI Tmi Anna Brotkin
Ivan Bukvic Kansainvälinen kilpailu RS EED productionŽicka
Sedat Burrniku Valtion tai kunnalliset edustajat SE Embassy of the Republic of Kosovo
Tiina Butter Elokuvan tekijät & tuottajat FI Butterworks Oy
Yuxin Cao Tampere Bootcamp CN University of New South WalesCarry on
Gabriele Cegialyte Organisaatiot LT Lithuanian Shorts
Nadine Chalhoub Elokuvan tekijät & tuottajat LB Freelancer
Mridu Chandra Tapahtumat US Tribeca Film Institute
Sarra Chaouani Abidi Valtion tai kunnalliset edustajat TN Embassy of TunisiaBrotherhood
Rubing Chen Tampere Bootcamp CN Midsummer StudioBe With You
Yana Chernukha Tampere Bootcamp RU Moscow School of New Cinema
Nina Dannert Organisaatiot DE German Culture Center Tampere
Rimante Daugelaite Organisaatiot LT Lithuanian Shorts
Gina Dellabarca Elokuva-alan festivaali NZ Show Me Shorts Film Festival
Louis Dickhaut Tampere Bootcamp DE University of Television and Film MunichImmatura
Catarina Diehl Kotimainen kilpailu FI FreelanceEn arg mors bekännelser
Alexei Dmitriev Elokuvan tekijät & tuottajat RU Freelancer
Tengyun Dong Tampere Bootcamp CN University of Chinese Academy of Social Sciences
Turo Drakvik Erikoisohjelmisto SE SVTYoko Bono - Konsten att vara sverigefinsk
Li Du Tampere Bootcamp CN Nanjing Normal University
Niclas Due Gillberg Elokuva-alan festivaali SE Uppsala International Short Film Festival
Shaun Dunk Elokuvan tekijät & tuottajat FI Mediasonix
Aila Dündar-Järvinen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Houda Echouafni Kansainvälinen kilpailu EG SHH productions UKTurning Ten
Untamo Eerola Erikoisohjelmisto FI Tampere Film FestivalRake Special: Untamo Eerola
Maisa Eerola Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Elle Marja Eira Erikoisohjelmisto NO Sahkkon ASSámiin leat rievttit
Julia Elomäki Elokuva-alan festivaali FI OFF TRE
Juha Elomäki Organisaatiot FI PEK Pirkanmaan elokuvakeskusAatos ja Amine
Kari Elovuori Organisaatiot FI Helsinki Vocational College
Hanna Eranka Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Anna Eriksson Erikoisohjelmisto FI FreelancerM, Carte Blanche: Anna Eriksson
Martin Eriksson Erikoisohjelmisto SE Bortbyting ABKuka voi rakastaa Pikku Isoa?
Jaana Eskola Elokuva-alan festivaali FI DocPoint, Helsinki Documentary Film Festival
Anni Fahler Organisaatiot SE Finnish Institute in Stockholm
Sarah Fallert Tapahtumat DE Reelport GmbH
Wenting Fan Organisaatiot CN MegamediaHost
Yilun Fang Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaThe Missing Girl
Nicole Fernandez Ferrer Tuomaristo FR Centre Audiovisuel Simone de BeauvoirPorträt : Simone de Beauvoir / Alice Schwarzer
Martina Fiorellino Organisaatiot FR Premium Films
Loke Foong Foo Tampere Bootcamp CN Shantou University, Cheong Kong School of Journalism and Communication
Juha Forsander Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanyAvaruusromua 28 vuotta: Betonisen aikakauden muistomerkit
Nina Forsman Elokuvan tekijät & tuottajat FI Wacky Tie Films
Liselott Forsman Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Juho Fossi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Fossi Films Ltd
Antti Fossi Organisaatiot FI Fossi Films Ltd
Arthur Franck Kotimainen kilpailu FI franckforsténOlliver Hawk
Klas Fransberg Organisaatiot FI Finlandssvenskt Filmcentrum
Oskar Franzén Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Magnus Fredriksson Erikoisohjelmisto SE Bortbyting ABKuka voi rakastaa Pikku Isoa?
Thomas Freundlich Elokuvan tekijät & tuottajat FI Lumikinos Production Oy
Yanrong Fu Tampere Bootcamp CN Communication University of China Counseling Anchor
Nan Gao Tampere Bootcamp CN Jinan University
Magnus Gertten Elokuvan tekijät & tuottajat SE Auto Images
Miriam Goeze Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich
Ghasideh Golmakani Kansainvälinen kilpailu IR Fajr International Film FestivalDriving Lessons
Jami Granström Tapahtumat FI Kamerafirma The Camera House
Roni Grén Organisaatiot FI Turku Cinema Club
Georg Grotenfelt Kotimainen kilpailu FI Nostalgia FilmToisinajattelija
Mudrite Grundule Elokuva-alan festivaali LV Riga International Short Film Festival 2ANNAS
Joana Gusmão Elokuva-alan festivaali PT Doclisboa
Larisa Gutmanis Tapahtumat CA Deerfly Films
Riitta Haapiainen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Susanna Haarla Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Jing Haase Tapahtumat SE Swedish Film Institute
Kerttu Hakkarainen Kotimainen kilpailu FI FreelancerHelsinki Mansplainig Massacre, Keuliminen
Pasi Hakkio Elokuvan tekijät & tuottajat FI Wacky Tie FilmsEhkä huomenna
Ville Hakonen Kotimainen kilpailu FI Wacky Tie FilmsKeuliminen, Syötäväksi syntynyt
Tuija Halttunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Sung Nam Han Erikoisohjelmisto JP Interdisciplinary Art Festival TokyoCompliance Level 0
Sami Hantula Erikoisohjelmisto FI KAVI, The National Audiovisual InstituteFinnish Film Archive 1 & Finnish Film Archive 2
Hanna Happo Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Johanna Harjunpää Tapahtumat FI Finnish Development NGOs - Fingo
Jan Harlan Tapahtumat GB Freelancer
Pirjo Harmainen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Luise Hauschild Erikoisohjelmisto DE Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin Minden Rendben
Reetta Hautamäki Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Jukka Haveri Organisaatiot FI City of Tampere
Jiří Havlíček Kansainvälinen kilpailu CZ Master FilmRekonstrukce
Hao He Tampere Bootcamp CN Tongji UniversityWrath Sea
Susanne Hedman Elokuvan tekijät & tuottajat FI Film Collective Ekta
Ismo Heinonen Organisaatiot FI Association LARU ART
Anna-Maija Heinonen Kotimainen kilpailu FI franckforsténStar Shaped Scar
Roos Hekkens Organisaatiot FI DocTurku
Marja Helander Tuomaristo FI Studio Marja Helander
Venla Hellstedt Erikoisohjelmisto FI Tuffi FilmsKesäni sudenkorentona
Hannu Hellsten Esiintyjä tai artisti festivaalilla FI VJ Hellstone
Miko Hentunen Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesÄiti Moppaa
Mervi Herranen Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Tiina Hietanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Warner Bros. International Television Production Finland
Piia Hirvensalo Organisaatiot FI Freelancer
Tahvo Hirvonen Organisaatiot FI Finnish Society of Cinematographers, Pettufilmi Oy
Maija Hirvonen Erikoisohjelmisto FI Tuffi Films LtdMuutto
Janette Hirvonen Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Arttu Hokkanen Kotimainen kilpailu FI Freelancer1,5 metriä tilaa
Sami Hokkanen Tapahtumat FI Viitapiiri ry
Jasper Hokken Elokuva-alan festivaali NL International Documentary Film Festival Amsterdam
Liisa Holmberg Organisaatiot NO International Sámi Film InstituteSámi Filbma -näytös
Patrik Holopainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Angel Films Oy
Tarmo Hotanen Elokuva-alan festivaali FI Baltic Herring Short Film Competition
Fang Hu Tampere Bootcamp CN Communication University of China
Sui Huang Kansainvälinen kilpailu CN Grace Hsia Film StudioBroken Flowers
Gang Huang Organisaatiot CN MegamediaSpring Afterwards
Xiaopeng Huang Organisaatiot CN Megamedia
Shaun Hughes Kansainvälinen kilpailu GB Factotum FilmsBunny
Emmi Huhtanen Organisaatiot FI The Finnish Society on Media Education
Reetta Huhtanen Kotimainen kilpailu FI Zone2 PicturesAatos ja Amine
Senni Hurskainen Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesÄiti Moppaa
Zaher Husseini Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Ilmari Huttu-Hiltunen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Rakka Creative
Henri Huttunen Elokuva-alan festivaali FI Uneton48
Uppa Hynynen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Filmloop
Outi Hyytinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Samuel Häkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films
Janne Häkkinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films
Salla Hämäläinen Organisaatiot FI Aino Sound
Liina Härkönen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Helena Härmä Organisaatiot SE SVT
Leevi Ikonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Obscure Entertainment
Ida Alina Immonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Gutsy Animations
Perttu Inkilä Kotimainen kilpailu FI Freelancer
Kaisu Isto Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Auli Jaatinen Organisaatiot FI City of Espoo
Tuila Jaatinen Organisaatiot FI Pikkupapu Coffee Cart Oy
Charlotta Jalava Elokuvan tekijät & tuottajat FI Blockbusters Gang
Tina Janker Tampere Bootcamp DE University of Television and Film MunichAre You Listening, Mother?
Jan-Niclas Jansson Erikoisohjelmisto FI Tmi Jan-Niclas JanssonHeidin suunnittelema jääkiekkovideo
Delphine Jeanneret Elokuva-alan festivaali CH Winterthur Short Film Festival
Mara Jelinko Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisIn Between
Daocheng Jia Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaBe With You
Anniina Joensalo Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisAnother Weekday Morning
Kaye John Valtion tai kunnalliset edustajat CA Embassy of Canada to Finland
Tuomo Joronen Organisaatiot FI Tampere University
Xiaotian Ju Tampere Bootcamp CN University College LondonKawakarbo
Sine Juhl Kansainvälinen kilpailu DK FatamorganaSumpdyr
Kati Juurus Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanyPian hän tulee
Iiris Juutilainen Tapahtumat FI Blockbusters Gang
Justina Jürgensen Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich
Wäinä Järvelä Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Timo Järvi Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Marika Jäske Organisaatiot FI Gutsy Animations
Leena Jääskeläinen Kotimainen kilpailu FI Special Film CompanyBlue Sky on Mars
Kira Jääskeläinen Kotimainen kilpailu FI Illume OyPohjankävijäin merkintöjä
Jarmo Jääskeläinen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Hanna Kaihlanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelance
Tommi Kainulainen Kotimainen kilpailu FI FreelancerKaivos
Tellervo Kalleinen Organisaatiot FI Taike, The Arts Promotion Centre Finland
Ilona Kallio Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Noora Kallioniemi Organisaatiot FI University of Turku
Tuuli Kamppila Tapahtumat FI Feministinen puolue
Ollipekka Kangas Organisaatiot FI University of Turku
Meeri Kangasmäki Organisaatiot FI Lippu.fi
Sanna Kantola Organisaatiot FI PEK Pirkanmaan elokuvakeskus
Tuna Kaptan Kansainvälinen kilpailu DE donaukapitän, HFF MucAre you listening mother?
Samir Karahoda Kansainvälinen kilpailu XK DokufestIn Between
Miira Karhula Tapahtumat FI Warner Bros. International Television Production
Martin Karlsson Elokuvan tekijät & tuottajat FI Film Collective Ekta
Anssi Kasitonni Kotimainen kilpailu FI FreelancerSakke
Milla Kaski Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Aser Seifu Kassaye Elokuvan tekijät & tuottajat ET MY School of Jazz Music and Media
Anna-Kaisa Kautovaara Organisaatiot FI Cinema Events Finland ry
Marika Kecskeméti Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Mikko Keinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Soisalo-media
Juuso Keinänen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Reijo Kela Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Ilari Kellokoski Organisaatiot FI Tampere University
Leena Kemppi Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Petri Kemppinen Organisaatiot NO Nordisk Film & TV Fond
Marie Kersting Elokuva-alan festivaali DE Kassel Dokfest, The Kassel Documentary Film and Video Festival
Heikki Keskinen Tampere Film Festival FI Account Office Arkadia
Michaela Kezele Kansainvälinen kilpailu DE Filmschool MunichLike a Bird
Nicolas Khabbaz Elokuva-alan festivaali LB NDU International Film Festival
Mari Kiiski Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Boyoung Kim Kansainvälinen kilpailu KR Motion KThe Levers
Emma-Lotta Kiuru Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied Sciences
Tiina Kivelä Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Anne-Mari Kivimäki Kotimainen kilpailu FI Kihtinäjärvi RecordsKaivos
Gleb Klimov Kansainvälinen kilpailu RU StrelaPuteshestvie v Parizh
Markus Klöf Organisaatiot FI Sun Effects Oy
Markus Klöf Organisaatiot FI The Good Guys
Arne Kohlweyer Erikoisohjelmisto DE 42filmDrübenland
Kimmo Kohtamäki Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Leila Koivuaho Elokuvan tekijät & tuottajat FI Lilith CooperativeLeila Koivuaho
Ari Koivumäki Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Raija Koli Organisaatiot FI Frame Finland
Katharina Kolleczek Tampere Bootcamp DE University of Television and Film MunichFrau Ida
Katri Ilona Koppanen Tapahtumat FI Kamerafirma
Tapio Korjus Organisaatiot FI Rockadillo Production Oy
Ahmed Kormod Elokuvan tekijät & tuottajat EG Independent
Jere Korppoo Organisaatiot FI Helsinki Vocational College
Janne Korsumäki Elokuva-alan festivaali FI Animatricks Animation Festival
Sarita Koskelin Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Pirjo Koskelo Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Jenni Koski Erikoisohjelmisto FI WIFT FinlandWIFT 1, WIFT 2, Womarts
Henni Koski Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesTapahtukoon sinun tahtosi
Susanna Koskimaa Organisaatiot FI Tampere Region Festivals
Mika Koskinen Organisaatiot FI Finnish Animation Guild
Matti Koskinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Arto Koskinen Tuomaristo FI Tampere University of Applied Sciences
Pietari Koskinen Erikoisohjelmisto FI Suomalaisen elokuvan ystävät ryPitääkö mun kaikki hoitaa
Chia Koskinen Tapahtumat FI Suomen elokuvaohjaajaliitto SELO ry
Veera Kotila Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival - Love & Anarchy
Sofia Kouvo Elokuvan tekijät & tuottajat FI Blockbusters Gang
Tia Kouvo Kotimainen kilpailu FI HAPHEMummola, Pensionärerna
Agnese Krastkalne Elokuva-alan festivaali LV Riga International Short Film Festival 2ANNAS
Jarkko Kuittinen Organisaatiot FI North Karelian Film Association
Krista Kuitunen Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied Sciences
Mari Kujala Organisaatiot FI Kiasma Theatre
Heikki Kujanpää Organisaatiot FI Elävän kuvan keskus ELKE ry
Kaisa Kukkola Elokuvan tekijät & tuottajat FI IhmeFilmi ry, Elokuvakasvatusverkosto
Sanna Kultanen Kotimainen kilpailu FI FreelancerSuper Comfort
Noora Kumpulainen Organisaatiot FI Creative Crue Oy
Pekka Kumpulainen Erikoisohjelmisto FI Dead Standing Tree FilmsEatnanvuloš Lottit – Maan sisällä linnut
Vuokko Kunttu Kotimainen kilpailu FI franckforsténStar Shaped Scar
Virva Kunttu Kotimainen kilpailu FI franckforsténStar Shaped Scar
Vesa-Matti Kuosmanen Elokuva-alan festivaali FI Uneton48
Pilvi Kuusrainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Bufo
Mikko Kuutti Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Hanna Kuzina Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Otto Kylmälä Elokuva-alan festivaali FI Loud Silents
Satu Kyösola Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Hannu Käki Elokuvan tekijät & tuottajat FI FreelancerKaksi ruumista rannalla, Helsinki Mansplaining Massacre, Muistikatkoksia
Taina Laaksonen Organisaatiot FI Modus ry, the Pirkanmaa design, arts and crafts association
Saara Lahnajärvi Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisMullet Love
Tuire Lahti Tapahtumat FI Valofirma
Anne Lahtinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Funfar Films
Matti Lahtinen Organisaatiot FI Elävän kuvan keskus ELKE ry
Olli Laine Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Anne Lakanen Erikoisohjelmisto FI Aalto University, ELO Film School FinlandSijainen
Tomi Lakonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Pekka Lanerva Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival - Love & Anarchy
Vincent Langouche Elokuva-alan festivaali BE Leuven International Short Film Festival
Sonam Larcin Kansainvälinen kilpailu BE Mediadiffusion - IADAprès le Silence
Sanna Larmola Elokuvan tekijät & tuottajat EE Manitou OÜ
Kati Laukkanen Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanySyötäväksi syntynyt
Hanna Laurinsalo Organisaatiot FI School Cinema Association
Timo Lehti Organisaatiot FI Metropolia University of Applied Sciences
Pekka Lehtikangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
PV Lehtinen Erikoisohjelmisto FI CineparadisoHyppääjä
Jani Lehtinen F.S.C. Tapahtumat FI Valofirma
Ari Lehtola Elokuva-alan festivaali FI Midnight Sun Film Festival
Sanna-Mari Lehtovaara Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Kati-Anne Leino Organisaatiot FI Tampere Film Agency
Mervi Leino-Niemelä Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Tuula Leinonen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Sari Lempiäinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Zodiak Finland Oy
Natxo Leuza Kansainvälinen kilpailu ES FreelancerBorn in Gambia
Linjing Li Tampere Bootcamp CN Midsummer Media
Yi Li Tampere Bootcamp CN Communication University of China
Boyuan Li Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaTaming
Yingfeng Li Tampere Bootcamp CN Shantou University
Jarkko Liikanen Tapahtumat FI Kamerafirma
Sanna Liinamaa Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Tanja Lilja Organisaatiot FI Blockbusters Gang
Tommi Lind Elokuvan tekijät & tuottajat FI Filmaattiset Oy
Kauko Lindfors Organisaatiot FI Arcada University of Applied Sciences
Karol Lindholm Kansainvälinen kilpailu PL klindholm.comWnetrze Lwa
Christer Lindström Erikoisohjelmisto FI Twisted FilmsThe Congregation, Outro
Zhang Linlin Tampere Bootcamp CN Northwest University
Sofia Lipatova Tampere Bootcamp RU Moscow School of New CinemaThe sound we see: Saint-Petersburg (co-project Echo Park Film Center & Saint-Petersburg School of New Cinema)
Minna Lipponen Elokuva-alan festivaali FI The Friends of Sami Art
Shuang Liu Kansainvälinen kilpailu CN Grace Hsia Film StudioBroken Flowers
Kirsti Loukola-Ruskeeniemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Skripent
Matti Lukkarila Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Seppo Lukkarinen Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Inkeri Lundgren Organisaatiot FI Creative Europe Desk Finland
Susanna Lundström Valtion tai kunnalliset edustajat FI City of Tampere
Vertti Luostarinen Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesSahalax '66
Marko Luukkonen Organisaatiot FI Turku University of Applied Sciences
Mauri Lähdesmäki Erikoisohjelmisto FI Dead Standing Tree FilmsEatnanvuloš lottit - Maan sisällä linnut
Matias Löfberg Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Juha Löppönen Erikoisohjelmisto FI Tuffi FilmsSuper Comfort
Fengchi Ma Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaThe Missing Girl
Merja Maijanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Marika Makaroff Tapahtumat FI Gutsy Animations
Tomi Malkki Erikoisohjelmisto FI The Dead Will Rice -studioBloody Hands
Timo Malmi Elokuva-alan festivaali FI Midnight Sun Film Festival
Jari Manninen Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Igor Marovic Kansainvälinen kilpailu RS EED ProductionŽicka
Elizabeth Marschan Tampere Film Festival FI Finnish Documentary Guild
Antti Martikainen Organisaatiot FI Film Centre of Central Finland
Tuula Martikainen Tampere Film Festival FI Kulttuurikummit
Roosa Marttiini Kotimainen kilpailu FI SankariliigaTaksvärkkipäivä, Super Comfort, Helsinki Mansplaining Massacre, Iholle
Markku Mastomäki Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Timo Matoniemi Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Kirsi Mattila Organisaatiot FI Icebreaker Productions
Esa Mattila Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Daniel Mayer Elokuvan tekijät & tuottajat BR Freelancer
Tiina Meling Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Xia Mengyi Kansainvälinen kilpailu CN Grace Hsia Film StudioBroken Flowers
Annamari Merta Elokuvan tekijät & tuottajat FI Koju Film Company
Ilkka Mertsola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Aalto University, ELO Film School Finland
Mylène Meursault Elokuvan tekijät & tuottajat FI Soisalo-media
Nalle Mielonen Erikoisohjelmisto FI FreelancerNoidan merkki
Anu Miettinen Organisaatiot FI Artist Association Muu
Milja Mikkola Elokuva-alan festivaali FI Midnight Sun Film Festival
Riina Mikkonen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Silja Minkkinen-Poikolainen Organisaatiot FI The Finnish Cultural Foundation
Hanna Mironenko Kansainvälinen kilpailu RU Festagent AgencyPuteshestvie v Parizh
Tommi Moilanen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Krista Moisio Kotimainen kilpailu FI franckforsténOlliver Hawk
Paula Mononen Tapahtumat FI Freelancer
Valeria Motorueva Organisaatiot RU Festagent Agency
Soile Mottisenkangas Elokuvan tekijät & tuottajat FI Docstory
Peter Murdmaa Organisaatiot EE Estonian Short Film Center
Anne-Mari Musturi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Taina Myllyharju Organisaatiot FI Tampere Art Museum
Elina Myllykangas Organisaatiot FI Finnish animation guild
Mikko Myllylahti Kotimainen kilpailu FI Aamu FilmcompanyTiikeri
Katri Myllyniemi Kotimainen kilpailu FI Sons of Lumière Keuliminen
Markku Mäenpää Organisaatiot FI QnA
Miia Mäkelä Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Leena Mäkelä Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Mikko Mäkeläinen Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Päivi Mäkinen Valtion tai kunnalliset edustajat ES Honorary Consulate of Spain in Tampere
Aino Mättö Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisArt History
Joona Möttö Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisThe Child Monster
Anna Möttölä Elokuva-alan festivaali FI Helsinki International Film Festival - Love & Anarchy
Borbala Nagy Erikoisohjelmisto DE DffbMinden rendben
Grete Nellis Elokuva-alan festivaali EE PÖFF Shorts
Thanasis Neofotistos Kansainvälinen kilpailu GR Argonauts ProductionsLeoforos Patision
Lea Neu Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich Frau Ida
Ilkka Niemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Legenda FILM&TV
Katja Niemi Organisaatiot FI Union of Film and Media Employees Finland
Arttu Nieminen Kotimainen kilpailu FI Dead Standing Tree FilmsAwareness
Konstantin Nikkari Elokuvan tekijät & tuottajat FI Raccoonbox
Teemu Nikki Kotimainen kilpailu FI It's Alive FilmsSiivooja
Kaisa Nirkkonen Tuomaristo FI The Finnish Film Foundation
Jaakko Niska Elokuvan tekijät & tuottajat FI Filmus Oy
Eija Niskanen Organisaatiot FI Cinemaja ry
Kristiina Nisula Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanyPian hän tulee
Robert Niva Elokuvan tekijät & tuottajat FI HILLA Entertainment
Luisa Noellke Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich
Piia Nokelainen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Anna-Mari Nousiainen Elokuva-alan festivaali FI Oulu Music Video Festival
Ondrej Novak Kansainvälinen kilpailu CZ MasterfilmRekonstrukce
Milana Novokmet Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Juri Nummelin Elokuva-alan festivaali FI The Festival of Finnish Film
Niko Tii Nurmi Sipiläinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Kirsi Nurminen Tampere Film Festival FI Freelancer
Petri Nuutinen Organisaatiot FI Art Designs Studio
Teppo Nuutinen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Anu Nybacka Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Marita Nyrhinen Elokuva-alan festivaali FI Filmiä ja Valoa
Maarit Nyyssönen Tuomaristo FI Tammerkoski Upper Secondary School
Pertti Näränen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Elina Oikari Kotimainen kilpailu FI FreelancerGovadas
Heikki Oinonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Koju Film Company
Juhani Oivo Elokuva-alan festivaali FI Oulu Music Video Festival
Gabriel Ojanperä Tuomaristo FI Tammerkoski Upper Secondary School
Janica Oke Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Hannu Oksanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Mediafactory Dakar Ltd
Maria Oleynik Kansainvälinen kilpailu RU Strela Puteshestvie V Parizh
Diego Oliva Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich
Claes Olsson Erikoisohjelmisto FI Nordic Film Pool OyClaes Olsson
Linda Olszewski Tapahtumat US ShortsTV / TV Cortos / Oscar Shorts
Ida-Maria Olva Organisaatiot FI Lamb Films
Ivan Orlenko Kansainvälinen kilpailu UA Tatofilm & KinoelektronU Nashij Sinagozi
Janiv Oskár Elokuvan tekijät & tuottajat FI ISLE Art Industries Oy
Niina Otva Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Han Ouyang Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaBe With Me
Kirsikka Paakkinen Organisaatiot FI Finnish Lapland Film Commission
Anna Paavilainen Kansainvälinen kilpailu FI BufoKaksi ruumista rannalla
Suvi Paavola Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Ada Pajari Erikoisohjelmisto FI Wacky Tie FilmsTammenlehväkeskus
Carolina Pajula Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Sanni Pajula Organisaatiot FI Kiasma Theatre
Kari Paljakka Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Marja Pallassalo Tampere Film Festival FI University of Turku
Jaakko Pallasvuo Erikoisohjelmisto FI AV-arkkiSacre
Thom Palmen Tampere Bootcamp LV Full Glass ProductionsBroken Flowers
Pertti Paltila Tampere Film Festival FI Kulttuurikummit ry
Javid Panahi Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Harri J. Panula Elokuvan tekijät & tuottajat FI ISLE Productions
Ali Parandian Erikoisohjelmisto NO Anicca PicturesNo Man Is An Island
Lauri-Matti Parppei Kotimainen kilpailu FI KAPITAN!Hiljaa kuin murhaajat
Tommi Partanen Erikoisohjelmisto FI KAVI, The National Audiovisual InstituteFinnish Film Archive 1 & Finnish Film Archive 2
Mikko Parttimaa Kotimainen kilpailu FI MadeEi koskaan enää, Hiljaa kuin murhaajat
Tero Peltoniemi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Cinema Bijou
Karin Pennanen Erikoisohjelmisto FI FreelanceOm vägar
Kaisa Penttilä Erikoisohjelmisto FI AnimaatiokoplaLiemessä
Tuuli Penttinen-Lampisuo Organisaatiot FI AVEK, The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Sauli Pesonen Organisaatiot FI Oulu Film Centre
Antti Heikki Pesonen Kotimainen kilpailu FI TekeleMaalitaulu
Perttu Pesä Valtion tai kunnalliset edustajat FI Visit Tampere Ltd
Marja Pihlaja Kotimainen kilpailu FI Tekele ProductionsUntitled (burned rubber on asphalt, 2018)
Erkki Piippo Organisaatiot FI Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Marjo Pipinen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Ina Pira Tuomaristo US Vimeo
Maria Pirkkalainen Organisaatiot GB Independent Cinema Office
Paula Pokkinen Organisaatiot FI Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Jon-Ilmari Polviander Organisaatiot FI Freelancer
Vesa Puhakka Organisaatiot FI AV-arkki, The Distribution Centre for Finnish Media Art
Anni Puolakka Tapahtumat FI AV-arkkiSacre
Jaana Puskala Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Matti Pyykkö Erikoisohjelmisto FI FreelancerM
Markku Pölönen Erikoisohjelmisto FI Suomen Filmiteollisuus OyOnnen maa
Jani Pösö Tapahtumat FI It's Alive FilmsSiivooja ja Venetsia
Jinbao Qi Tampere Bootcamp CN Northeast Normal UniversityThe Guidance Of Venus
Ilkka Rahkonen Organisaatiot FI Film Tampere
Milla Rajakallio Elokuvan tekijät & tuottajat FI Jälkityöpaja Tampere
Juha Rajamäki Organisaatiot FI The Church Media Foundation
Eila Ranta Organisaatiot FI Mikkolan Navetta
Teija Rantala Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Jari Olavi Rantala Tapahtumat FI Freelancer
Tytti Rantanen Tuomaristo FI AV-arkki, The Distribution Centre for Finnish Media ArtAV-arkin näytös "Uusi ja vanha vilpittömyys"
Laura Rantanen Kotimainen kilpailu FI Aalto University, ELO Film School FinlandNeljäs seinä
Iida Rauma Tapahtumat FI Freelancer
Ilja Rautsi Kotimainen kilpailu FI FreelancerHelsinki Mansplaining Massacre
Outi Reinikainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Blockbusters Gang
Ai Ren Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaBe With You
Elina Renko Elokuvan tekijät & tuottajat FI Independent
Yrjö Juhani Renvall Organisaatiot FI Tampere University
Markus Renvall Erikoisohjelmisto FI FreelancerHelikopteri
Aref Rezai Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Max Richter Elokuva-alan festivaali DE KFFK, Short Film Festival Cologne
Tapio Riihimäki Elokuva-alan festivaali FI DocPoint, Helsinki Documentary Film Festival
Antonia Ringbom Erikoisohjelmisto FI Fsv Filmcentrum Tiger
Niilo Rinne Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Mika Ritalahti Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silva Mysterium Oy
Hanna Roisko Tapahtumat FI Ryhmäteatteri
Maija Roivainen Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Rauno Ronkainen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Kasper Rosqvist Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Matti Rosvall Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Outi Rousu Organisaatiot FI AVEK, The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Simojukka Ruippo Elokuva-alan festivaali FI Antarctis Film Festival
Anna Ruohonen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelance
Susanna Ruotsalainen Organisaatiot FI UPS Finland Oy
Seppo Rustanius Kotimainen kilpailu FI Illume LtdSodan silmät 1918
Joonas Rutanen Kotimainen kilpailu FI Making MoviesIholle
Antti Ruusuvuori Elokuvan tekijät & tuottajat FI Full Frame Fiction
Riitta Ryhtä Elokuvan tekijät & tuottajat FI Girls Film!
Yki Räikkälä Organisaatiot FI Satakunnan Elävän Kuvan Keskus ry
Harri Römpötti Tampere Film Festival FI Freelancer
Kirsikka Saari Kotimainen kilpailu FI Tuffi FilmsSuper Comfort
Kim Saarinen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Modomo Films
Lasse Saarinen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Johanna Saarinen Elokuva-alan festivaali FI Midnight Sun Film Festival
Eija Saarinen Organisaatiot FI Turku Arts Academy
Nao Saito Erikoisohjelmisto JP FreelancerKaze Ni Noru Hanashi
Johanna Salmela Elokuva-alan festivaali FI Loud Silents Festival
Malla Salminen Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Kai Salonen Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Juha Samola Organisaatiot FI AVEK, The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Jussi Sandhu Kotimainen kilpailu FI Wacky Tie FilmsEi koskaan enää, Venetsia, Minä olen ihminen sinun jumalasi
Lille Santanen Elokuva-alan festivaali FI Uneton48
Marija Sarac Kansainvälinen kilpailu RS EED ProductionŽicka
Sanni Sarin Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesKarjut
Mete Sasioglu Kotimainen kilpailu FI Sons of LumièreKeuliminen
Anne Savitie Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Natasha Savko Kansainvälinen kilpailu RU StrelaPuteshestvie v Parizh
Elvira Schirmer Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesNestori
Mihály Schwechtje Kansainvälinen kilpailu HU FreelancerAki Bújt, Aki Nem
Jari Sedergren Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Tommi Seitajoki Kotimainen kilpailu FI Impressio Films OyEn arg mors bekännelser
Jouko Seppälä Elokuvan tekijät & tuottajat FI Kinosto Oy
Kimi Seppänen Tapahtumat FI Valofirma
Antti Setälä Elokuva-alan festivaali FI Pori Film Festival
Pietari Setälä Tapahtumat FI Valofirma
Egor Sevastyanov Tampere Bootcamp RU St. Petersburg School of New CinemaIO Syndrome, Zärtlichkeit
Hämid Shajarian Organisaatiot FI Finnish Animation Guild
Qu Shen Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaBe With You
Edward Shen Organisaatiot CN Megamedia
Weibei Shi Tampere Bootcamp CN Linmon Pictures
Juha Siirtola Organisaatiot FI Creative Crue Oy
Adrian Silisteanu Tuomaristo RO Domestic Film
Raimo Silius Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Kimmo Sillanmikko Kotimainen kilpailu FI Turku Animated Film FestivalBlue Sky on Mars
Olavi Similä Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Seppo Simola Tuomaristo FI The Church Media Foundation
Ulla Simonen Tampere Film Festival FI AVEK, The Promotion Centre for Audiovisual Culture
Harri Sippola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Moderni Kanuuna Films
Sohvi Sirkesalo Organisaatiot FI Tampere University of Applied Sciences
Teemu Soikkeli Elokuvan tekijät & tuottajat FI Takauma osk.Star Shaped Scar
Pinja Sormunen Tuomaristo FI Tampere Arts-Oriented Senior Secondary School
Anu Sorsa Elokuvan tekijät & tuottajat FI Ilokuva, Naukkarinen & co
Joshua K Srinath Elokuvan tekijät & tuottajat IN Sun TV Network Ltd
Alexander Stein Elokuva-alan festivaali DE interfilm Berlin Management GmbH - Short Film Festival & Distribution
Thomas Stephen Erikoisohjelmisto FI Euphoria BorealisAssisted Breathing
Maria Stoianova Tapahtumat DK Nordisk Panorama
Liisi-Maria Stoor Organisaatiot FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Tia Ståhlberg Elokuvan tekijät & tuottajat FI Helsinki Filmi
Masha Suhhareva Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Ville Suhonen Organisaatiot FI Taike, The Arts Promotion Centre Finland
Siru Summanen Tapahtumat FI Ryhmäteatteri/RyhmisNuoret
Ruixuan Sun Tampere Bootcamp CN Communication University of China
Saara Sundelin Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesJäärä - The Old Man
Aino Suni Kotimainen kilpailu FI Tuffi FilmsEi koskaan enää
Mikko Suomalainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films
Jaakko Ville Suomalainen Organisaatiot FI Elokuvakerho Monroe
Suvi Suomalainen Organisaatiot FI Tampere Regional Solid Waste Management Ltd
Otto Suuronen Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Laura Suvanto Tapahtumat FI Freelancer
Samir Syriani Erikoisohjelmisto LB FreelancerContact
Oili Syvänen Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied Sciences
Maciej Szydlowski Kansainvälinen kilpailu PL Polish Association of EditorsWnetrze Lwa
Saara Särmä Tampere Film Festival FI Feministinen ajatushautomo Hattu
Patrik Söderlund Kansainvälinen kilpailu FI Elokuvayhtiö TestifilmiValtakunnat
Hannu Taanila Tapahtumat FI Freelancer
Pauliina Talikka Elokuvan tekijät & tuottajat FI Blockbusters Gang
Teppo Tammi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Kulttuuriosuuskunta Komeetta
Lauri Tamminen Elokuvan tekijät & tuottajat FI PennifilmiTaksvärkkipäivä
Janne Tanskanen Kotimainen kilpailu FI JT MediaTee se itse -elämä: Combat Rockin tarina
Johanna Tarvainen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Tuuli Teelahti Kotimainen kilpailu FI Aalto University, ELO Film School FinlandTuhkaksi
Miia Tervo Tuomaristo FI Independent Filmmaker
Mika Tervonen Kotimainen kilpailu FI Irvikuva FilmsTaksvärkkipäivä
Emanuel Tessema Erikoisohjelmisto DE Euphoria BorealisSleepless
Jaska The Husky Organisaatiot FI The Good Guys
Eva Thunell Tapahtumat SE Shortly.film
Marja Tiilikainen Tapahtumat FI Migration Institute of Finland
Toni Tikkanen Kotimainen kilpailu FI FreelancerTee se itse -elämä: Combat Rockin tarina
Saara Toivanen Kotimainen kilpailu FI Aalto University, ELO Film School FinlandHelsinki Mansplaining Massacre
Santtu Toivola Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Pasi Toivonen Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanySyötäväksi syntynyt
Jenni Toivoniemi Erikoisohjelmisto FI Tuffi Films Treffit, Hääyö, Komitea
Elli Toivoniemi Erikoisohjelmisto FI Tuffi Films OyEi koskaan enää
Jason Tolland Valtion tai kunnalliset edustajat CA Embassy of Canada to Finland
Anni Tolonen Tapahtumat FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Jerem Tonteri Kotimainen kilpailu FI Aalto University, ELO Film School FinlandMuistikatkoksia
Oliwia Tonteri Kotimainen kilpailu FI FreelancerMuistikatkoksia
William Touitou Kansainvälinen kilpailu FR When We Were Kids ProductionLa Source
Ilaria Tucci Organisaatiot IT Tampere University
Jenni Tuli Kotimainen kilpailu FI It's Alive FilmsVenetsia
Eeva Tuomi Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Vappu Tuomisto Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Pekka Tähtinen Organisaatiot FI KAVI, The National Audiovisual Institute
Krister Uggeldahl Organisaatiot FI Finlandssvenskt Filmcentrum
Pekka Uotila Organisaatiot FI The Finnish Film Foundation
Theodore Ushev Erikoisohjelmisto CA NFBRetrospective
Jonna Utriainen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Kari Uusitalo Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Mikko Uusitalo Kotimainen kilpailu FI Yle Finnish Broadcasting CompanySyötäväksi syntynyt
Mia Vainikainen Elokuva-alan festivaali FI Espoo Ciné IFF
Päivi Valotie Elokuva-alan festivaali FI Festival of Finnish Film
Leo Van Aerschot Elokuva-alan festivaali FI Loud Silents Festival
Olivier van der Hoeven Elokuva-alan festivaali CH PEEKABOO | shnit Worldwide Shortfilmfestival
Tobias van Treeck Organisaatiot FI International Organization for Migration
Kevin Vanderstappen Kansainvälinen kilpailu BE Mediadiffusion - IAD Aprés le Silence
Ilkka Vanne Elokuvan tekijät & tuottajat FI Freelancer
Karoliina Vanne Tapahtumat FI Tampere Freelance ActorsEhkä huomenna
Kirsi Vanttaja Organisaatiot SE SVT
Vesa Varrela Organisaatiot FI Studio Varrela
Hannes Vartiainen Erikoisohjelmisto FI Pohjankonna OyHanasaari A
Anastasia Veber Tampere Bootcamp RU Moscow New Cinema School
Juha Vehviläinen Organisaatiot FI Pink Twins
Pekka Veikkolainen Erikoisohjelmisto FI Pohjankonna OyHanasaari A
Ville Vierikko Elokuvan tekijät & tuottajat FI Balansia Films Oy
Lassi Vierikko Elokuvan tekijät & tuottajat FI Balansia Films
Maiju Viiki Organisaatiot FI Film Tampere
Milja Viita Kotimainen kilpailu FI Filemo FilmsEläinsilta U-3033
Ida Virkkunen Organisaatiot FI Finlandssvenskt Filmcentrum
Niina Virtanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI Wacky Tie Films
Ilona Virtanen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Keijo Virtanen Tampere Film Festival FI Tampere Film Festival
Kirsi Virtanen Elokuvan tekijät & tuottajat FI MediaFoni
Giulio Vita Elokuva-alan festivaali IT La Guarimba Film Festival
Sari Volanen Tampere Film Festival FI Yle, Finnish Broadcasting Company
Tuuli Vuorinen-Oras Organisaatiot FI Helsinki Vocational College
Juhani Vuorisalo Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesIf A Tree Falls In The Forest
Sanna Väisänen Organisaatiot FI Aalto University, ELO Film School Finland
Henna Välkky Elokuvan tekijät & tuottajat FI Silent Paprika Films
Ville Väänänen Tapahtumat FI Valofirma
Terhi Väänänen Erikoisohjelmisto FI Pyjama FilmsPlaneetta Z - Yllätysmuna
Berthold Wahjudi Tampere Bootcamp DE University of Television and Film Munich
Zi Huan Wang Tampere Bootcamp CN Midsummer Media
Qingxin Wang Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaThe Note
Stine Wangler Tapahtumat DE KurzFilmAgentur Hamburg
Cameron Ward Kansainvälinen kilpailu GB FreelanceOturacaqlar
Birgitte Weinberger Tuomaristo DK OFF - Odense International Film Festival
Andreas Westerberg Erikoisohjelmisto FI Finlandssvenskt FilmcentrumÄr det för mycket begärt?
Mikaela Westerlund Organisaatiot FI Walhalla ry
Lysander Wiering Erikoisohjelmisto NL Doctor Co Doctor Co
Jonna Wikström Tapahtumat FI Ryhmäteatteri
Chenhao Wu Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaThe note
Eva Wäljas Organisaatiot FI Federation of Tampere Ev. Luth. Parishes
Jessica Xia Organisaatiot CN Westlake Film Promotion Association
Tianyu Xing Tampere Bootcamp CN Midsummer Studio
Xiao Ni Xuan Tampere Bootcamp CN Guangzhou Mingji Culture Communication Co.,LTD
Yutong Xue Tampere Bootcamp CN Tongji UniversityThe Perfect Life
Sanae Yamada Erikoisohjelmisto GB FreelancerWith Friction, As Friction
Koyo Yamashita Tuomaristo JP Image Forum
Jialong Yang Tampere Bootcamp CN Shanghai Theatre Academy
Penglin Ye Organisaatiot CN Peng Lin Public Relations
Kari Yli-Annala Elokuva-alan festivaali FI AAVE Alternative Audio Visual Event
Henna Yli-Hukka Tampere Bootcamp FI Tampere University of Applied SciencesTapahtukoon sinun tahtosi
Iiti Yli-Rinne Kotimainen kilpailu FI Metropolia University of Applied SciencesKaikki tätini lemmikit
Pertti Ylikojola Kotimainen kilpailu FI Yle, Finnish Broadcasting CompanyAvaruusromua 28 vuotta: Betonisen aikakauden muistomerkit
Rauli Ylitalo Organisaatiot FI Projektor ry
Zhang Yue Tampere Bootcamp CN Communication University of ChinaBe With You
Anna Zaca Elokuva-alan festivaali LV RIGA IFF
Anna Zakharina Tampere Bootcamp RU Saint-Petersburg New Cinema School
Ziqi Zhan Tampere Bootcamp CN University College LondonFriend's Mission
Mikhail Zheleznikov Kansainvälinen kilpailu RU Mikhail ZheleznikovKameshki
Wanting Zhou Organisaatiot CN Megamedia
Kati Åberg Organisaatiot FI AV-arkki, The Distribution Centre for Finnish Media ArtAV-arkki screening
Joanna Österblom Elokuvan tekijät & tuottajat FI Filmcurator

MEDIA

NimiKategoriaMaa Organisaatio
Harri Alanne TV Yle, Finnish Broadcasting Company
Asa Butcher Web GBTIMES
Paavo J. Heinonen Printti Kaltio
Jouni Ihalainen Web Film-O-Holic.com
Pentti Kasurinen TV Helsinki Vocational College, Media Studies
Niina Oisalo Web Film-o-holic
Jukka Rajala-Granstubb Printti Elokuvakeskus Botnia
Aila Seppälä Printti Freelancer
Pentti Stranius Printti Kansan Uutiset & Elämäntarina
Juho Typpö Printti Helsingin Sanomat
Nicklas Wancke TV Yle, Finnish Broadcasting Company